K U L T U R A

Don’t worry, będziesz gitarzystą

Początek wielkiego, gitarowego święta zbliża się wielkimi krokami. Najbardziej chyba widowiskową i lubianą częścią Festiwalu Akademia Gitary jest happenig na Starym Rynku, w którym brać udział może każdy. Ruszyły zapisy chętnych, by wziąć udział w tym wydarzeniu.

Tego lata atmosfera podczas Happeningu Gitarowego będzie wyjątkowo pozytywna, wspólnie zagramy utwór Bobby’ego McFerrina Don’t worry, be happy – zapowiadają organizatorzy – moc energii i dobra zabawa to nieodłączne elementy Happeningu Gitarowego, do którego może dołączyć każdy, niezależnie od wieku i umiejętności, a jedyny niezbędny warunek to dobre chęci.

Rok temu publiczność zebraną na Starym Rynku rozkołysało aż 300 gitarzystów. Tym razem organizatorzy liczą, że będzie ich jeszcze więcej. Wystarczy się zapisać i przybyć na Stary Rynek w Poznaniu w ostatnią niedzielę wakacji.

Zanim jednak Stary Rynek wypełni się miłośnikami sześciu strun razem z Riffertone możecie trenować w domu – informuje Piotr Firych z Akademii Girary – nic tak jednak nie cieszy jak wspólna nauka w niebanalnych warunkach, w otoczeniu piasku, wody i kreatywnych przestrzeni KontenerART lub największego w Europie festiwalu muzycznego jakim jest Przystanek Woodstock.

Otwarte warsztaty gitarowe organizowane przy współpracy ze Szkołą Muzyczną T.Burton to również festiwalowa tradycja. Wszyscy chętni spotykają się już od 3 lat, by pod okiem doświadczonych gitarzystów przygotować się do Happeningu. Na warsztaty nie trzeba się zapisywać. Wystarczy po prostu zabrać swoją gitarę i dołączyć do pozostałych uczestników. Będzie również kilka zapasowych instrumentów, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć na miejscu.

Tegoroczny przebój Don’t worry, be happy razem z uczestnikami Happeningu wykona charyzmatyczny duet Riffertone – dodaje Piotr Firych – Albert Kokoszewski i Jarek Krużołek to między innymi półfinaliści popularnego telewizyjnego talent show.

Otwarte warsztaty gitarowe odbędą się w KontenerART w dwie kolejne niedziele sierpnia 16 i 23 o godzinie 18:00.

By brać udział w happeningu gitarowym na Starym Rynku w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 12:00 trzeba się zgłosić wypełniając internetowy formularz, który znajdziesz tutaj.

Happening Gitarowy - Stary Rynek 28.08.2011 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz