POZnań

Dojazd na mecz z Juventusem

panorama stadion mgła  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższą środę, 1 grudnia 2010 r. rozegrany zostanie mecz ligi europejskiej Lech Poznań – Juventus Turyn. Dlatego od godziny 19.00 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów ulice Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska. Na zamkniętym odcinku ulicy Bułgarskiej dopuszczony będzie ruch autobusów komunikacji miejskiej. Objazdy poprowadzone będą ulicami Marcelińską, Grochowską i Grunwaldzką.

panorama stadion mgła Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W celu wcześniejszego poinformowania kierujących pojazdami na skrzyżowaniach ulic:

– Polska – Bukowska – Bułgarska,
– Grochowska – Marcelińska,
– Grunwaldzka – Grochowska,
– Grunwaldzka – Jawornicka,
– Ściegiennego – Promienista

ustawione zostaną tablice informujące o zamknięciu ulicy Bułgarskiej.

W tym dniu na ulicy Ptasiej od godziny 15.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się /B-36/ z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela /T-24/.

W tym samym dniu od godziny 22.30, czyli tuż przed zakończeniem meczu, dodatkowo zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów ulica Grunwaldzka jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowianskiej w kierunku centrum miasta oraz ciąg ulic Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego na kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej.

Ograniczenia te potrwają do czasu zakończenia meczu oraz rozejścia się i rozjechania kibiców.

Posiadacze biletów na spotkanie Lech Poznań – Juventus Turyn mogą w dniu meczu bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej:

– 3 godziny przed rozpoczęciem spotkania

– 2 godziny po zakończeniu spotkania

TRAMWAJE

w godzinach 18.00-21.00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 kursująca co 10 minut na trasie:
RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – TOWAROWA – most Dworcowy – Roosevelta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA
po meczu wzmocnione zostaną linie tramwajowe nr 1, 6, 13, 15

AUTOBUSY

obsługa linii nr 50, 63, 91 i A autobusami 18-metrowymi;

na ulicy Bułgarskiej dla autobusów linii nr 50, 63, 91 i A jadących w kierunku ulicy Grunwaldzkiej, uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek przed zjazdem do nieczynnej stacji benzynowej;

po meczu wzmocnione zostaną linie autobusowe nr 63, 91 i A

Dla kibiców, którzy zdecydują się przyjechać na mecz samochodem przygotowane zostały dwa bezpłatne parkingi przy ul. Cmentarnej. Na tych parkingach wyznaczone zostaną miejsca postoju autokarów.

Jednocześnie prosimy kibiców , którzy mają bilety na miejsca na trybunie I – numery wejść od 18 do 22 – aby przechodzili wzdłuż trybuny III i za trybuną II. Przejście za trybuną IV będzie zamknięte ze względów bezpieczeństwa ( wejście grupy kibiców Juventusu ).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz