BizNews

Dobry rok Volkswagena Poznań

Ostatni (taki) caddy  Foto: VW Poznań

Dla spółki Volkswagen Poznań kończący się właśnie 2016 rok był bardzo udany. Z linii prodkcyjnej zjechała rekordowa ilość samochodów, zwiększyło się zatrudnienie i została uruchomiona fabryka we Wrześni.

W fabryce w Antoninku wyprodukowana została rekordowa ilość 185.000 samochodów. Jednym z liderów wśród zamawianych przez klientów modeli jest najnowsza generacja caddy. Dzięki popularności tego modelu oraz volkswagena transportera, fabryka pracuje w tym roku wyjątkowo również między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

Od momentu uruchomienia w październiku produkcji we Wrześni do końca roku 2016 powstanie ponad 2.200 nowych samochodów. Przez kolejne dwa lata wdrażane do produkcji będą sukcesywnie kolejne warianty modelu crafter. Zgodnie z planem w 2018  roku produkcja samochodów powinna osiągnąć poziom 100.000 samochodów rocznie.

To był dla Volkswagen Poznań bardzo udany rok – podsumowuje Jens Ocksen, Prezes Volkswagen Poznań – otworzyliśmy nową fabrykę we Wrześni i już wystartowaliśmy z produkcją modelu crafter, a dzięki temu projektowi dołączyło do nas już ponad 1.800 nowych pracowników, a rekrutacja kolejnych cały czas trwa.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. W otwartej fabryce we Wrześni już pracuje 1.800 osób, a w ramach rekrutacji na drugą i trzecią zmianę zatrudnionych zostanie jeszcze dalszych 1.200 osób. W tej chwili w czterech zakładach spółki pracuje już ponad 9.000 osób.

Kończący się rok był także udany dla Zakładu Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań, gdzie przebudowano lub doposażono ponad 42 500 samochodów. Odlewnia Volkswagen Poznań zamknęła natomiast rok 2016 wynikiem 4.470.000 wyprodukowanych komponentów, uzyskując tym samym wynik lepszy o 27% niż osiągnięty w roku 2015.

Pracownicy Odlewni z sukcesem wprowadzili liczne optymalizacje, uruchomili nowatorskie projekty, jak na przykład odzyskiwanie ciepła technologicznego, przeprowadzili rozruchy nowych produktów oraz wyprodukowali rekordowe ilości produktów – mówi Mirco Wöllenstein z Odlewni Volkswagen Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: VW Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz