Komorniki

Dobra passa szkiełów trwa!

Była dziupla, nie ma dziupli  Foto: KWP w Poznaniu

O dobrej passie mogą mówić szkieły zajmujący się zwalczaniem przestępstw samochodowych. Dzięki międzynarodowej współpracy została właśnie zlikwidowana kolejna dziupla, w której przetrzymywane były części ze skradzionych samochodów. Warte są około 250.000 złotych.

Dziupla samochodowa znajdowała się na terenie gminy Komorniki – informuje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – w opuszczonej hali magazynowej funkcjonariusze odkryli części samochodowe pochodzące od siedmiu skradzionych samochodów marki VW, były to elementy karoserii oraz wyposażenia.

Dobra passa szkiełów trwa!

Udało się także odzyskać… dwa rowery, które skradziono pewnemu mieszkańcowi Holandii. Policjanci z tego kraju towarzyszyli podczas całej akcji naszym funkcjonariuszom.

Na terenie hali zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Kolejne trzy osoby, które kradły samochody zatrzymali na terenie Holandii tamtejsi policjanci.

Jak ustalili policjanci samochody pojazdy kradziono na terenie Holandii, Belgii i Niemiec – dodaje Patrycja Banaszak – tam były demontowane, a następnie przywożone do Polski.

 Zatrzymana w Komornikach dwójka mężczyzn może “posiedzieć” za paserstwo nawet 5 lat. 

Dobra passa szkiełów trwa!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz