Aglomeracja Luboń

Do niedzieli możesz się zapisać na Luboński Bieg Niepodległości

8. Lubonski Bieg Niepodleglosci  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Już tylko tydzień dzieli nas od Jubileuszowego – 10. Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza, której organizatorem jest Ronin Running wystartuje tradycyjnie w Dzień Niepodległości (piątek, 11 listopada, start o godzinie 11:11) z ul. 11 listopada w Luboniu.

Zapisy trwają tylko do niedzieli 6 listopada do godziny 22:00, a na starcie stanie maksymalnie 1111 uczestników. Dlatego warto się pospieszyć bowiem na dzień dzisiejszy na liście startowej 10 kilometrowego biegu jest już niemal 900 osób.

W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma:

  • odlewany medal za ukończenie biegu, 
  • rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
  • posiłek regeneracyjny po biegu
  • dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym.

Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.

W trakcie tegorocznej edycji nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych. W ramach biegu odbędą się również mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, w których wystartuje dowódca płk. pil. Łukasz Piątek.

Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Podczas ostatniej edycji biegu, w 2019 roku 4 zwrotki polskiego hymnu wybrzmiały tuż przed startem z 1247 gardeł uczestników. Wówczas impreza zakończyła się nie tylko sukcesem organizacyjnym ale również sportowym bowiem rekord 10-kilometrowej trasy ustanowił Paweł Ochal (31:51). Tuż za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Krzysztof Szymanowski (32:47) oraz Paweł Tarasiuk (32:54). Wśród kobiet również z rekordem trasy najszybsza była Monika Kapera (36:12), która na mecie wyprzedziła Aleksandrę Hornik (36:24) oraz Agnieszkę Witczak Flajszer (38:34).

Na starcie stanęła m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro, Natalia Madaj-Smolińska. Po raz pierwszy po takie same medale jak biegacze w Luboniu pobiegli także żołnierze z Polski, USA, Włoch i Kuwejtu z Bazy Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak.

Warto również przypomnieć, że od 2019 roku impreza odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza – kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz