POZnań

Do lasów i parków jeszcze lepiej nie wchodzić

Leśnicy usuwają powalone drzewa  Foto: materiały prasowe / ZLP

Trwa usuwanie szkód po silnym wietrze, jaki w weekend przeszedł przez miasto. Zakład Lasów Poznańskich apeluje, aby odłożyć spacery wśród drzew na inny termin. Ostrożność należy zachować także w parkach. Nowe Zoo do wtorku pozostanie zamknięte.

Leśnicy we współpracy z innymi służbami na bieżąco usuwają powalone i połamane drzewa. Wszystko po to, by udrożnić drogi i zapewnić bezpieczeństwo. Uszkodzeniom uległy m.in. elementy Poznawczych szlaków rekreacyjno-turystycznych Leśnictwa Antoninek – ścieżka w koronach drzew oraz ścieżka przez teren bagienny, które zostały wyłączone z użytkowania do czasu ich naprawy.

W związku z szkodami które wystąpiły po wichurze w lasach komunalnych miasta Poznania apelujemy o ostrożność i rozsądek. Odłóżmy spacery na inny termin i stosujmy się do alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – apeluje Zakład Lasów Poznańskich. 

Ostrożność należy zachować także w poznańskich parkach. Obecni są tam inspektorzy Zarządu Zieleni Miejskiej. Trwa szacowanie szkód. 

Ogrom zniszczeń silny wiatr przyniósł także w poznańskim zoo. Połamane drzewa, uszkodzone płoty i ogrodzenia – w tym świeżo remontowane i budowane – to bilans strat. Obecnie trwa porządkowanie terenu. Na szczęście nie ucierpiało żadne zwierze. Ogród zoologiczny pozostanie zamknięty do wtorku włącznie.  

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZLP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz