Aglomeracja

Do Berlina, autobusem, pociągiem, teraz też samolotem!

Etihad Airways.  Foto: wikipedia / CC

Nowa linia lotnicza Etihad Regional od 1 kwietnia będzie oferowała loty z Poznania i Wrocławia do Berlina na lotnisko Tegel. Przewoźnik z Adu Zabi zamierza walczyć o polskich klientów, oferując im przesiadki na loty w swoich europejskich hubach.

Etihad Airways. Foto: wikipedia / CCJak podaje portal www.pasazer.com nowe trasy obsłużą samoloty Saab 2000, które mogą zabrać na pokład 50 pasażerów.

Połączenia są związane z nową strategią linii Etihad, która chce dostarczać pasażerów z mniejszych rynków w Europie do swoich hubów. Europejskim portem przesiadkowym Etihad ma być Zurych, ale równie ważny będzie Berlin. Spółka z Abu Zabi posiada bowiem 29,21 proc. udziałów w Air Berlin.

Nie wiadomo jeszcze jakie będą koszty przelotu, ale linia znana jest ze sporych promocji, a cena będzie musiała być konkurencyjna do oferty innych przewoźników.

Dziś z Poznania możemy do stolicy Niemiec dotrzeć samochodem, w trzy godziny pokonując autostradę A2. Podróż ta wiąże się oprócz kosztów paliwa, z opłaceniem bramek, to koszt 36 zł, w jedną stronę.

Za kilkadziesiąt złotych możemy do głównego berlińskiego dworca dotrzeć także Polskim Busem, który odjeżdża z Górczyna, dwa razy dziennie. Bilety można kupić już od 15 zł. Średni koszt biletów, które udało się nam nabyć wynosił około 50 zł w jedną stronę. Warto tu dokonywać Internetowej rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. System rezerwacji działa tu podobnie jak w tanich liniach lotniczych. To oferta zdecydowanie konkurencyjna w stosunku do kolejowego Eurocity. Bilet w promocji, na którą trudno się załapać to 19 Euro, w jedną stronę, czyli około 80 zł, standardowo bilet kupimy za 29 Euro.

Około 100 zł zapłacimy natomiast u prywatnych przewoźników, dowożących pasażerów busami na niemieckie lotniska. Auta odjeżdżają spod Dworca Zachodniego.

Berlin Hauptbanhof Foto: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz