POZnań

Dni pary Maltanki w długi weekend

Maltanka  Foto: Konrad Czapracki/lepszyPoznan.pl

We wszystkie dni długiego weekendu – od czwartku do niedzieli – kursy Kolejki Parkowej Maltanka będą odbywać się co 30 minut. W sobotę i niedzielę na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t.

Przez cały długi weekend – od czwartku do niedzieli (8-11 czerwca ) – na Maltance będzie obowiązywał świąteczno-weekendowy rozkład jazdy, co oznacza, że kursy – w godzinach od 10:00 do 19:00 – odbywać się będą co 30 minut.

W czwartek i piątek oprócz lokomotywy spalinowej jeździć będzie “ryjek”, czyli wagon motorowy MBxc1-41, będący najstarszym w Polsce czynnym wagonem z napędem spalinowym (został wyprodukowany w 1932 roku). Natomiast w sobotę i niedzielę na trasę Maltanki wyruszą: lokomotywa spalinowa oraz parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku – najstarszy czynny tego typu pojazd w Polsce.

Zarówno parowóz, jak i lokomotywy spalinowe oraz “ryjek” pociągną wagoniki – w przypadku “ryjka” ma to związek z jego niewielką pojemnością oraz nieprzystosowaniem do przewozu wózków dziecięcych oraz osób z ograniczoną sprawnością (dołączenie wagoników umożliwi przejazd większej liczby osób, także z niepełnosprawnościami).

Użyte w artykule zdjęcia: Konrad Czapracki/lepszyPoznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz