POZnań

Didżejska olimpiada na Nocnym Targu

Dj Lazy One na Red Bull Music 3Style Nationa Final Poland 2017 - fot. Pawel Zanio Red Bull Content Pool  Foto: Red Bull Content Pool / materiały prasowe

6 DJ-ów z Polski zakwalifikowało się do międzynarodowych zawodów DJskich Red Bull Music 3Style, potocznie określanych również jako olimpiada DJów. 22 września powalczą w Poznaniu o miejsce w światowym finale, który odbędzie się na Tajwanie.

Praktyczna Pani, DJ Gafo, Staszek Selektah, LazyOne, Kebs, Def Wave to DJe, którzy przeszli pierwszy etap kwalifikacji. Spośród nadesłanych zgłoszeń, to właśnie ich sety spotkały się z zainteresowaniem międzynarodowego jury składające się z Mistrzów Świata Red Bull Music 3Style z poprzednich lat.

A było z czego wybierać, ponieważ w tym roku do swoje zgłoszenia nadesłało ponad 1 200 DJ-ów mających nadzieję na reprezentowanie swojego kraju podczas dziewiątej edycji największych zawodów didżejskich świata.

22 września na Nocnym Targu Towarzyskim rozegra się polski finał zawodów. Zasady są proste: każdy DJ dostaje 15 minut na scenie, w trakcie których musi zaprezentować co najmniej trzy różne gatunki muzyczne i porwać publiczność do tańca. Ocenia ich jury składające się z legend DJ-ingu i dotychczasowych Mistrzów Świata Red Bull Music 3Style. Sety oceniane są w czterech kategoriach: oryginalność 40%, umiejętności 25%, dobór utworów 20% oraz oczywiście reakcja publiczności 15%.

Zwycięzca będzie reprezentował polską scenę DJską podczas światowego finału w Tajpej na Tajwanie. Tam zmierzy się ze zwycięzcami krajowych finałów, które rozgrywać będą się na całym świecie od września do grudnia. Kto zostanie Polskim Mistrzem i wywalczy bilet do Tajpej? Dowiemy się 22 września w Poznaniu.

Red Bull Music 3Style National Final Poland, Nocny Targ Towarzyski (ul. Kolejowa 23, Poznań, 22 września 2018, Start: 21:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Pawel Zanio / Red Bull Content Pool / materiały prasowe, Piotr Szapel / Red Bull Content Pool / materiały prasowe, Red Bull Content Pool / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz