POZnań

Darmowe korki z matmy dla maturzystów

Kalkulator casio  Foto: materiały prasowe

Na dwa miesiące przed maturą nauczyciele matematyki oraz wykładowcy akademiccy pomogą zmierzyć się uczniom z materiałem obowiązującym podczas egzaminu dojrzałości. Pod czujnym okiem pracowników naukowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza maturzyści będą mieli możliwość opracowania zagadnień takich, jak: wielomiany i funkcje wymierne, ciągi liczbowe, funkcje trygonometryczne, stereometria, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa.

Kalkulator casio Foto: materiały prasoweJak pokazały dane Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, matematyka jest przedmiotem, na którym abiturienci najczęściej ściągają podczas egzaminu maturalnego. Zmierzenie się z Królową Nauk wciąż stanowi dla uczniów spore wyzwanie. Warto więc postawić na dobre przygotowanie. Darmowe Korepetycje Matematyczne zostaną przeprowadzone już po raz piąty. Zajęcia poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Jak wynika z doświadczeń, często wiedza przekazywana podczas szkolnych standardowych wykładów nie jest przez uczniów w pełni przyswajana, dlatego prelegenci poprowadzą zajęcia w interesujących formach tak, by słuchaczy nie tylko przygotować do egzaminu dojrzałości, ale zaciekawić i zainspirować do dalszego odkrywania świata matematyki – zachęca Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca projektu.

Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 16 marca o 9:00, a odbędą się na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM na Umultowie. Kolejne zajęcia 20 i 27 kwietnia.

Udział w wykładach jest bezpłatny. Na stronie www.kalkulatory.pl ruszyła właśnie internetowa rejestracja uczestników.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz