K U L T U R A

Daria Zawiałow wystąpiła w Poznaniu

Daria Zawiałow (12.10.2017) Blue Note  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Daria Zawiałow to młoda piosenkarka i kompozytorka, która szerszej publiczności zdążyła się poznać w popularnych programach talent-show. Obecnie Daria wydała album i wyruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową, której przystankiem był poznański klub Blue Note.

Daria Zawiałow ma za sobą udział w niejednym programie łowiącym młode talenty. Jednak w przeciwieństwie do wielu laureatów talent-show, tej piosenkarce rzeczywiście udało się odnaleźć swoje miejsce na polskim rynku muzycznym. Kariera tej młodej gwiazdy nabiera niezwykłego tempa. W marcu tego roku świat ujrzał debiutancki krążek pt. “A kysz!” utrzymany w stylu indie popu i rocka.

Płyta jest kulminacją wszystkiego, co zbierało się we mnie od dłuższego czasu. (…) Utwory są zróżnicowane, a jednak spójne. Są momenty radości, zawadiackiej figlarności, a nawet lamentu, rozpaczy czy manifestu. Nie wszystkie teksty, które napisałam, mówią o mnie. Czasami opowiadam historię. Charakteru całości dodają gitary nagrane przez współkompozytora Piotrka „Rubensa” Rubika i muszę przyznać, że często inspirowało mnie ich brzmienie. Płyta jest więc i elektroniczna i gitarowa. Ostra i chłodna. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu kąt dla siebie. – opowiada o płycie wokalistka.

Poznański koncert był pierwszym wydarzeniem na trasie, które się wyprzedało. Kto nie załapał się na usłyszenie Darii na żywo, będzie musiał się wybrać 19ego października aż do sąsiedniego województwa, do Łodzi.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz