K U L T U R A

Dagadana przez pół świata

Podróże zespołu Dagadana  Foto: Dagadana

Polsko-ukraińskie trio z poznański akcentem Dagadana zakończyło półtoramiesięczne tournée po Czechach, Serbii, Polsce, Chinach, Malezji, Indonezji, Singapurze, Szwecji i Wielkiej Brytanii- jak dotąd najdłuższą muzyczną podróż.

Podróże zespołu Dagadana Foto: DagadanaMuzycy zespołu występowali nie tylko w salach koncertowych – dotarli też do małych wiosek, gdzie, poprzez wspólne muzykowanie, zaprezentowali swoje rozumienie muzyki i kultury, zaś sami wzbogacili się o wiedzę dotyczącą tego, jak w społecznościach azjatyckich postrzegana jest kultura i jakie miejsce w lokalnych społecznościach zajmuje muzyka. To wzajemne dzielenie się dorobkiem swoich tradycji stanowiło kluczowy element trasy zespołu.

W tegorocznym tournée w Azji muzykom towarzyszył operator filmowy Paweł Zabel, który śledził każdy krok zespołu podczas miesięcznej podróży. Powstał materiał dokumentalny na potrzeby filmu “Dagadana – świat bez granic”. Dalsza część trasy zaprowadziła zespół do Szwecji oraz Wielkiej Brytanii, gdzie publiczność przyjęła ich równie gorąco jak w Azji.

Po powrocie Dagadana szykuje się do koncertów w Bułgarii i Polsce oraz kończy prace nad nowym wydawnictwem “List do Ciebie” z tekstami Janusza Różewicza.

Trasa azjatycka DagaDany odbyła się przy współpracy Instytutu Adama Mickiewicza oraz polskich placówek dyplomatycznych w regionie. Koncertowanie w Szwecji i Wielkiej Brytanii było możliwe dzięki pomocy Instytutów Polskich w Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Dagadana w Azji

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz