Lifestyle

Dacia dla 7 osób

DACIA JOGGER (RJI)  Foto:

Wiadomo już jak wygląda nowy model produkowany przez Dacię, jakie jest jego wyposażenie, silniki i jakie są wersje. To, co jeszcze pozostaje niewiadomą, to cena w polskich salonach.

Dacia jogger, bo niej mowa, to 5- i 7-miejscowy samochód. Producent zapewnia, że będzie to model przystępny cenowo model. Co to oznacza? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać. Zamówienia będą przyjmowane od listopada, ale w salonach samochody te pojawią się dopiero w lutym 2022 roku.

W dniu debiutu dacia jogger będzie dostępna w dwóch wersjach silnikowych. Możemy wybrać nowy, wydajny i mocny silnik benzynowym TCe 110 oraz z dwupaliwowy silnik TCe 100 LPG. Są one wyposażone w funkcję Stop & Start i zgodne z wymaganiami normy Euro 6D Full. W 2023 roku oferta w sprzedaży pojawi się wersja z hybrydą.

W ramach debiutu rynkowego modelu Dacia wprowadzi do sprzedaży limitowaną serię jogger extreme z elementami sugerującymi terenowe możliwości samochodu.

Do wyboru będziemy mieli kolory czarna perła, szary comète i moonstone, biel alpejska i brązowy terracotta.

Ten nowy wszechstronny samochód, zawsze gotowy do wypraw poza utartymi szlakami, jest ucieleśnieniem outdoorowego charakteru marki. Jest dowodem zaangażowania Dacii w działania służące zapewnieniu mobilności szerokim rzeszom użytkowników, nawet wielodzietnym rodzinom – przekonuje Denis Le Vot, dyrektor generalny Dacii.

Duży, wynoszący 2,90 m rozstaw osi, mająca 912 mm odległość od siedzeń do dachu oraz pionowy tył nadwozia zwiększają przestronność wnętrza, w tym także pojemność bagażnika. Długie tylne drzwi oraz wyprofilowanie na wysokości bocznych szyb (30 mm) ułatwiają dostęp do tylnych siedzeń i zwiększają ilość miejsca. Mierząca 4,55 m Dacia Jogger jest najdłuższym modelem w gamie Dacii.

We wnętrzu znajdziemy wiele schowków o łącznej pojemności 24 litrów. W zależności od wersji, pasażerowie drugiego rzędu mają do swojej dyspozycji dwa stoliki typu lotniczego z uchwytami na kubki. Stoliki można przesuwać w zakresie 70 mm i dostosować do budowy ciała i potrzeb każdego użytkownika. Dwa boczne miejsca w drugim rzędzie wyposażono w mocowania fotelików dziecięcych Isofix.

Obaj pasażerowie w trzecim rzędzie siedzeń mają do swojej dyspozycji indywidualny fotel, podłokietnik i dużą szybę w tylnym słupku, zapewniającą lepszą widoczność na zewnątrz. Każdy rząd siedzeń posiada własną lampkę sufitową, czyli łącznie trzy lampki w wersji 7-miejscowej.

Od drugiego poziomu wyposażenia znajdziemy też listwę ozdobną z tkaniny, która przebiega wzdłuż deski rozdzielczej. Ta sama tkanina pojawia się również na podłokietnikach przednich drzwi.

Nad listwą znajdują się zegary i wskaźniki oraz ekran multimedialny, a poniżej przyciski sterowania klimatyzacją, systemami wspomagania prowadzenia itd.

Dzięki trzem rzędom siedzeń dacią jogger może podróżować nawet 7 dorosłych osób. Producent oferuje ponad 60 wariantów aranżacji wnętrza.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz