Aglomeracja

Czy prezydent Grobelny podejmie wyzwanie?

Ice Bucket Challenge - prorektor Zbigniew Pilarczyk  Foto: UAM

Ice Bucket Challenge - prorektor Zbigniew Pilarczyk Foto: UAMNawet jeśli dla niektórych to tylko oblewanie się wodą, warto pamiętać, że akcji ALS Ice Bucket Challeng przyświeca idea pomocy ludziom chorym na stwardnienie zanikowe boczne. W tę szczytną akcję postanowiło włączyć się prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Po zasileniu konta stowarzyszenia Dignitas Dolentium wspierającego chorych na ALS, Rektor w obecności studentów pozwolił wylać na siebie kubeł lodowatej wody. Następnie zgodnie z regułami wyzwania nominował kolejnych, a są to: Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, Rektor UEP prof. Marian Gorynia i Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa prof. Tadeusz Wallas.

Nominowani mają 24 godziny na przyjęcie wezwania lub odrzucenie go i wsparcie chorych na stwardnienie boczne zanikowe. Fundacja, którą wsparł rektor przez kilka dni trwania akcji otrzymała ponad 180 000 zł wpsarcia, które pomoże chorym na tą chorobę.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz