POZnań

Czy powstanie ulica Bogusława Kaczyńskiego ?

Operowe Qui pro quo - program Bogusława Kaczyńskiego kręcony w ośrodku telewizji w Poznaniu  Foto: www.boguslaw-kaczynski.pl

Z taką propozycją wystąpił radnych Wojciech Chudy. W styczniu minęło 5 lat od śmierci znanego dziennikarza i krytyka muzycznego.

Bogusław Kaczyński (1942-2016) by dziennikarzem, publicystą i krytykiem muzycznym, popularyzatorem opery, operetki i muzyki poważnej, twórcą telewizyjnym, animatorem kultury, prezenterem i autorem programów telewizyjnych. Prowadził transmisje telewizyjne najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju i za granicą, takich jak np. Konkurs Chopinowski, Konkurs im. Henryka Wieniawskiego, czy Koncerty Noworoczne z Wiednia. Uznawany za jedną z największych osobowości telewizyjnych XX wieku. Był założycielem Fundacji ORFEO, która wspiera kulturę narodową, propagował sztukę wśród dzieci i młodzieży oraz promował ambitne inicjatywy artystyczne.

Między innymi za te zasługi Bogusława Kaczyńskiego, jego imieniem chciałby uhonorować jedną z ulic w Poznaniu radny Wojciech Chudy.

Jego upamiętnienie, w postaci nadania nazwy jednej z miejskich ulic, będzie symbolicznym wyrazem uznania władz miasta Poznania dla polskiej kultury muzycznej – argumentuje radny.

Jako lokalizację dla ulicy Bogusława Kaczyńskiego, radny wskazuje Łacinę, gdzie są już ulice związane z postaciami zasłużonym dla polskiej muzyki. Mieszczą się tam między innymi ulice Anny Jantar, Czesława Niemena, czy Grzegorza Ciechowskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: www.boguslaw-kaczynski.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz