Aglomeracja

Czy maseczki antysmogowe faktycznie są zdrowe?

Smog w Poznaniu  Foto:

Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaprasza na cykl zajęć „Po godzinach” dedykowanych specjalnie dla dorosłych. Jako pierwszy na warsztat trafia smog, niechlubny bohater zimy.

Wieczór tylko dla dorosłych to połączenie rzetelnej wiedzy i dobrej zabawy. Pierwsza edycja cyklu „Po godzinach” poświęcona zostanie smogowi, czyli zjawisku, o którym zimą piszą i mówią wszyscy. My sprawdzimy, co naprawdę się za nim kryje – zaprasza Joanna Kiersztejn z PPN-T.

W trakcie eksperymentów pt. „Smog – prawdy i mity tonące we mgle” odkryć będzie można właściwości smogu, sposób jego powstawania, skład i wpływ na ludzki organizm. Naukowcy podpowiedzą też, jak się przed nim chronić we własnym zakresie.

Samodzielnie będzie także można zrobić mały smog w laboratorium – oczywiście, całkowicie bezpieczny!. Ale przede wszystkim uczestnicy odkryją prawdy i mity zakryte smogowym dymem i zweryfikują wiele obiegowych haseł krążących wokół tego tematu, m.in. czy maseczki antysmogowe faktycznie są zdrowe, czy każda mgła to już smog i gdzie jest najświeższe powietrze.

Dodatkowo uczestnicy spotkania planowanego na 10 lutego zwiedzą wystawę „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, na której można poznać zadziwiające zjawiska związane z optyką falową i oddziaływaniem światła z materią.

Laboratorium wyobraźni – 10 lutego (sobota) o godz. 18:00, spotkanie pt. „Smog – prawdy i mity tonące we mgle”, ceny biletów: 30 zł / 24 zł [ulgowy]

Użyte w artykule zdjęcia: PPNT - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz