POZnań Sport

Czwarty Poznań Półmaraton

4 Poznań Półmaraton - 3.04.2011  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Prawie cztery tysiące zawodników, ponad stu rolkarzy i trzydziestu wózkarzy – to liczby dzisiejszego półmaratonu. Czas najlepszego biegacza to 1:03:13. Czwarty w Poznaniu półmaraton przeszedł do historii.

Pierwszy na mecie zameldował się Kenijczyk Dennis Mwanzia Musau, drugi był jego rodak Gedengoi Ngorokonyang Loitarengi, trzeci także reprezentant Kenii Hosea Tuei. Wśród kobiet bajlepsza okazała się różwnież Kenijka Eunice Cheyech Kales, druga była jej rodaczaka Carline Chepkwony, a trzecia Rosjanka Nadjerzda Trilinskaja.

Uczestnicy Imprezy pobiegli tradycyjną trasą maratonu (ze startem na ul. abpa. Baraniaka i metą nad Maltą), Dopingowało ich 16 zespołów muzycznych. Każdy zawodnik który pokonał dystans 21,097 km w regulaminowym czasie 3 godzin otrzymał medal, a najlepsi nagrody finansowe. W półmaratonie udział wziął Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny, a po raz pierwszy z dystansem poznańskiego półmaratonu zmierzył się Jego zastępca – Mirosław Kruszyński. Znakomita frekwencja, słoneczna pogoda, emocjonująca i stojąca na wysokim poziomie sportowym rywalizacja sprawiły, że tego dnia w stolicy Wielkopolski odbyło się wielkie święto biegania.

Uczestnicy Imprezy pobiegli tradycyjną trasą maratonu (ze startem na ul. abpa. Baraniaka i metą nad Maltą), Dopingowało ich 16 zespołów muzycznych. Każdy zawodnik który pokonał dystans 21,097 km w regulaminowym czasie 3 godzin otrzymał medal, a najlepsi nagrody finansowe.

Tradycyjnie już w półmaratonie udział wziął Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny, a po raz pierwszy z dystansem poznańskiego półmaratonu zmierzył się Jego zastępca – Mirosław Kruszyński.

Znakomita frekwencja, słoneczna pogoda, emocjonująca i stojąca na wysokim poziomie sportowym rywalizacja sprawiły, że tego dnia w stolicy Wielkopolski odbyło się wielkie święto biegania.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz