Aglomeracja Czerwonak

Czerwonak na czerwonym dywanie w Cannes!

Targi Inwestcyjne w Cannes  Foto: materiały prasowe

Nie tylko Poznań prezentuje swoją ofertę na największych europejskich targach inwestycyjnych w Cannes. W marcu swoje stoisko na Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych MIPIM będzie miał także podpoznański Czerwonak.

Targi Inwestcyjne w Cannes Foto: materiały prasowePodczas czterech dni targów gmina szukać będzie partnerów inwestycyjnych do budowy portu rzecznego AKWENMARINA, zagospodarowania klasycystycznego pałacu w Owińskach oraz budowy Centrum Sportu, Kultury i Rekreacji, czyli tzw. Centrum Wolnoczasowego w Koziegłowach.

Czerwonak poszukuje także kupców dla działek przeznaczonych pod działalność gospodarczą w miejscowości Bolechowo.

Wyjazd przedstawicieli gminy na targi jest możliwy dzięki uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach funduszy unijnych. Do konkursu swoje projekty zgłosiło jedenaście jednostek samorządu terytorialnego i stowarzyszeń. Gmina Czerwonak wraz z Miastem Piła zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji punktowej.

Targi MIPIM w Cannes to największe targi inwestycji i nieruchomości w Europie. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno przedstawicieli firm i samorządów, jak i klientów poszukujących powierzchni usługowych oraz produkcyjnych z terenu całego świata.

Z roku na rok w Czerwonaku przybywa nowoczesnych obiektów sportowych. Gmina może się już pochwalić krytą pływalnią w Koziegłowach, halą sportową w Czerwonaku, kortami tenisowymi w Bolechowie oraz boiskami sportowymi w największych wsiach gminy. Najnowszymi inwestycjami są: zewnętrzna ścianka wspinaczkowa, profesjonalny skatepark dla rolkarzy i deskorolkarzy oraz przystań Akwenmarina nad Wartą – przystań kajakowa położona najbliżej Poznania.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz