POZnań

Czasowe utrudnienia na poznańskich drogach

triat-24_06_2017_triathlon-IMG_8818 Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 i 3 września odbywać się będą w Poznaniu zawody sportowe, które spowodują zmiany organizacji ruchu. W piątek, 1 września, w związku z imprezą biegową Night Run Poznań 2023, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu na Grunwaldzie. W godzinach od 21:00 do 23:30 zamknięte dla ruchu pojazdów będą ulice na trasie biegu: 

 • ul. Grunwaldzka (od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga/Matejki),
 • ul. Grunwaldzka (jezdnia północna od ul. Szylinga/Matejki do ul. Przybyszewskiego),
 • ul. Przybyszewskiego (jezdnia wschodnia od ul. Grunwaldzkiej do ul. Bukowskiej, objazd wytyczono ul. Grunwaldzką, Grochowską i Bukowską),
 • ul. Bukowska (od ul. Przybyszewskiego do ul. Roosevelta).

Na czas zawodów wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu. Ruch pojazdów w poprzek trasy możliwy będzie z ograniczeniami poprzez śluzy:

 • Grunwaldzka-Szylinga-Matejki
 • Grunwaldzka-Wojskowa
 • Przybyszewskiego-Marcelińska
 • Bukowska – Polna
 • Bukowska-Kraszewskiego-Szylinga.

Ruch autobusów i tramwajów zostanie dostosowany do czasowej organizacji ruchu i odbywać się będzie z wykorzystaniem śluz.

W związku z zawodami triathlonowymi Enea Ironman 70.3 Poznań 2023 w niedzielę, 3 września w godzinach od 7:00 do 18:00 wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu na trasie wyścigu kolarskiego oraz biegu ulicznego.

Strefa zakończenia wyścigu kolarskiego (ul. Bukowska od ul. Zeylanda do ul. Szylinga) będzie zamknięta od soboty, 2 września od godz. 23:30 do niedzieli, 3 września do godz. 16:00.

Odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do skrzyżowania ul. Szylinga/Matejki oraz wlot w ul. Bukowską od strony ul. Roosevelta będą zamknięte w niedzielę, 3 września w godz. od 5:00 do 16:00.

Trasa rowerowa przebiegać będzie z rejonu Plażojady nad Jeziorem Kierskim ulicami: ks. Nawrota, Chojnicką, Podjazdową, Kierską, Sadową, przez podpoznańskie gminy na zachód od miasta (drogami 306 i 307), ul. Bukowską od zachodniej granicy Poznania przy ul. Radarowej (najpierw jezdnią południową, a od ul. Bułgarskiej do ul. Zeylanda całą szerokością ulicy) do mety na terenie MTP. 

Na terenie Poznania trasa wyścigu w Kiekrzu (w tym odcinek ul. Chojnickiej, ul. Podjazdowa i Kierska) będzie zamknięta w godz. od 7:00 do 12:00, a trasa ul. Bukowską od ronda w Przeźmierowie i granic miasta do ul. Roosevelta i bramy MTP przy ul. Grunwaldzkiej – w godz. od 7:00 do 16:00. Utrzymany zostanie ruch ul. Bukowską od skrzyżowania z ul. Bułgarską i Polską w kierunku zachodnim, w tym dojazd na lotnisko Ławica.

Trasa biegowa przebiegać będzie rundami z terenów MTP przy ul. Śniadeckich, ul. Parkową, park Wilsona, skwer marszałka Focha (strona północna), ul. Wyspiańskiego, skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego/Wojskowej, park Kasprowicza, wokół hali Arena, skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego/Wojskowej, ul. Wyspiańskiego, skwer marszałka Focha (strona północna), ul. Berwińskiego, wejście do parku Wilsona od strony ul. Głogowskiej, park Wilsona, ul. Parkową, do bramy na MTP przy ul. Śniadeckich. Odcinki ulic Parkowej, Wyspiańskiego i Berwińskiego będą zamknięte dla ruchu w niedzielę, 3 września w godz. od ok. 13:00 do ok. 17:00.

Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie wyścigu kolarskiego wzdłuż ul. Bukowskiej oraz na skrzyżowaniach:

 • ul. Grunwaldzka/Szylinga;
 • ul. Berwińskiego/Matejki/Wyspiańskiego;
 • ul. Wyspiańskiego/Jarochowskiego/Ułańskiej.

Przejazd w poprzek trasy rowerowej i biegowej umożliwiać będą śluzy na skrzyżowaniach. Ruchem kierować będą upoważnione służby, a policja w razie potrzeby może wprowadzać dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. Kolejne odcinki trasy będą udostępniane po przejeździe lub przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Komunikacja autobusowa i tramwajowa zostanie dostosowana do czasowej organizacji ruchu, z wykorzystaniem śluz przez trasę zawodów (szczegóły na stronie ztm.poznan.pl).

Kierowców proszeni sąo wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc oznaczonych czasowym zakazem parkowania.

Informacje o zawodach znajdują się na stronie www.ironmanpoznan.com.pl. Pod numerem 500 261 000 uruchomiona zostanie infolinia organizatora (czynna w sobotę od 10:00 do 20:00 i niedzielę od 7:00 do 17:00), a aplikacja Waze uwzględni zmiany w organizacji ruchu.

Organizatorzy proszą o zachowanie ostrożności w rejonie zmian i zachęcają do kibicowania.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz