Aglomeracja

Czas na śmieciowe umowy

Śmieci  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Śmieci Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterFirmy wyłonione podczas przetargu na wywóz śmieci rozpoczęły podpisywanie umów ze Związkiem Międzygminnym Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Dotyczy to pięciu obszarów, w których wyniki przetargu nie zostały zaskarżone. Nadal niewyjaśniona jest sprawa przetargu na wywóz śmieci z pięciu sektorów na terenie Poznania, który został zaskarżony.

W najbliższych dniach umowy podpisze Zakład Gospodarki Komunalnej Buk, PGKiM Oborniki, Zakład Komunalny Pobiedziska oraz firma First Recykling, która działać będzie w Murowanej Goślinie oraz w Czerwonaku. Firmy te przejmą obsługę w najwcześniejszym możliwym terminie i będą ją prowadzić do końca 2014 roku.

Natomiast decyzja Komisji Przetargowej o wybraniu do obsługi 5 sektorów w Poznaniu konsorcjum FB Serwis została zaskarżona przez uczestników przetargu – informuje ZM GOAP. Ich skarga była rozpatrywana przez Krajową Izbę Odwoławczą w środę (9.10), ale nie udało się jej zakończyć, ze względu na liczbę zarzutów, jakie przegrane firmy stawiają Hiszpanom.

Koszty odbioru odpadów komunalnych w Poznaniu powinny kształtować się na takim samym lub niższym poziomie jak w innych polskich miastach podobnej wielkości – podkreśla ZM GOAPzgodnie z ofertą FB Serwis średni koszt odbioru i zagospodarowania tony odpadów w Poznaniu wyniesie 104,21 złotych.

W najbliższych dniach zostanie także ogłoszony ponowny przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w 10 sektorach, w których pierwszy przetarg unieważniono.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz