SieBuduje

Coraz bliżej końca rozbudowy budynku UAP

Coraz bliżej końca rozbudowy budynku UAP  Foto: UAP

Rozbudowa budynku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (UAP) odbywa się nieco w ukryciu. Z ulicy niewiele widać, a żeby dostrzec zmiany trzeba spojrzeć wysoko w górę. Najwięcej dzieje się jednak na podwórzu, gdzie nie wszyscy mogą wejść. Ostatnio na budowie między innymi nad głównym holem zamontowano dach.

Zaczęło się od postawienia wysokich rusztowań, na których na poziomie czwartego piętra powstała platforma robocza – relacjonują przebieg prac pracownicy UAP – pod platformą rozpięta została siatka zabezpieczająca pracujące poniżej ekipy przed spadającymi z góry przedmiotami, a w holu na długi czas zapanował półmrok.

Oprócz platformy zamontowano także ruchomy pomost techniczny, a którego będzie można umyć i konserwować świetlik. Jak na taki budynek przystało, będzie on również wykorzystywany przy organizacji wystaw.

Potem na budowę zjechały wiązary z drewna klejonego i w ciągu kilku dni znalazły się na powstałej wcześniej obwodowej belce żelbetowej – wyjaśniają pracownicy Uniwersytetu Artystycznego – następnie wiązary zostały naciągnięte i wypoziomowane, a kilka dni później rozpoczęło się układanie na nich konstrukcji aluminiowej świetlika oraz wypełnianie jej zestawami szybowymi.

Po wykonaniu tych prac platforma została rozmontowana. Ostatnie elementy świetlika, a więc klapy dymowe, montowane są już z góry. Zadaszenie w pełni szczelne będzie w ciągu najbliższych kilku dni.

We wrześniu już w ramach wyposażenia obiektu rozpocznie się montaż rolet systemu zacieniającego oraz wciągarek i sztankietów wystawienniczych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz