Aglomeracja

Ciepła sobota z Veolią

Dalkia ciepłem się dzieli  Foto: Piotr Rychter

Nie wiesz, jak powstaje prąd? Skąd bierze się ciepło w twoim domu? Jak działa elektrownia? Na te pytania łatwo uzyskacie odpowiedzi podczas cyklicznej akcji – ciepła sobota z Veolią.

W okolicy dnia energetyka elektrociepłownia Karolin jest dostępna dla mieszkańców. Pracownicy Veolii oprowadzają i pokazuj, jak powstaje prąd i ciepło w ich mieszkaniach. Na Karolin można dojechać samochodem – organizatorzy zapewniają bezpłatny parking, lub autobusem Velii odjeżdżającym z przystanku Podwale. Pierwszy kurs tego autobusu zaplanowano na 9:45.

Festyn pod elektrociepłownią potrwa od 10:00 do 14:00.

Veolia Energia Poznań kontynuuje ponad 100-letnią tradycję produkcji energii w Poznaniu. Początkiem można nazwać uruchomienie pierwszej miejskiej elektrowni przy ulicy Grobla w 1904 roku. W roku 1929 powstała Elektrownia Garbary, która dzięki stopniowemu wyposażeniu w nowoczesne urządzenia wytwórcze, działa do dziś; obecnie jedynie jako źródło szczytowe. W latach 70. rozpoczęto budowę Elektrociepłowni Poznań II Karolin. Kolejne etapy rozbudowy Karolina zakończyły się w 1998 roku, oddaniem do użytku bloku ciepłowniczego nr 3.

Ciepła sobota z Veolią

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Rychter, materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Byłam i bardzo mnie i dzieciakom się podobało, każdy zakład, który robi coś ciekawego i nieznanego jak Veolia mógłby raz w roku robić takie drzwi otwarte, wtedy dzieci mają okazję poznać z bliska jak np. powstaje ciepło, które potem ogrzewa nasz dom.