K U L T U R A

Ciekawe przechadzki po Poznaniu – w sobotę śladami powieści Ćwirleja!

Muzeum Etnograficzne - ul. Mostowa  Foto: Tomasz Dworek

Historia i literatura – te dwa tematy będą dominowały na marcowych spacerach po mieście z Grupą PoPoznaniu.pl. Przewodnicy zaplanowali trzy wycieczki, na których opowiedzą o Poznaniu w XIX wieku, poszukają miejsc związanych z II Wojną Światową i podejmą próbę zwiedzania z książką w ręku.

Właśnie od spaceru, w którym przewodnikiem będzie powieść autorstwa Ryszarda Ćwirleja rozpoczną się marcowe wycieczki. Już w sobotę 3 marca o godzinie 11 i 16 w parku przed Muzeum Etnograficznym spotkają się wszyscy miłośnicy kryminałów.

Chwytamy najnowszy tytuł opowiadający przygody komisarza Fischera “Już nikogo nie słychać” – zapowiada przewodnik miejski Piotr Ciesielski i zaprasza na zwiedzanie: – będziemy szukać miejsc, które opisane zostały w książce, podążymy tropem głównych bohaterów i kryminalnych zagadek. Jestem pewien, że przekonamy się, że książka może być świetnym przewodnikiem po mieście!

Tydzień później o godzinie 11 sprzed Pałacu Działyńskich na Starym Rynku wyruszy wycieczka poświęcona zasłużonym Wielkopolanom XIX wieku.

Przypomnijmy biografie niektórych z nich, aby w ten sposób spróbować zachować w pamięci te nietuzinkowe postaci, które powoli giną w mroku zapomnienia – obiecuje Magdalena Szygenda – Świętek z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl i dodaje: – Na szlaku naszej wędrówki pojawią się postaci wielkich Wielkopolanek Klaudyny Potockiej oraz Emilii Sczanieckiej, a także Tytus Działyński, Edward Raczyński czy Karol Marcinkowski.

Na zakończenie miesiąca w sobotę 24.03 przewodnicy zaproszą jeszcze na wycieczkę “Wojenny Poznań cz. II – wojenne miejsca Poznania”. Spacery rozpoczną się o godzinie 10 i 14 na placu Wolności.

Tradycyjnie wycieczki są prowadzone w konwencji Free Walking Tours, tzn. wstępne zapisy nie są wymagane, spacer odbywa się niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników, na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz