Suchy Las

Choinki do kontenera

Przystrojone choinki przy osiedlu Chrobrego  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Choinka nie jest już taka zielona i pachnąca? Świąteczne drzewko, które kupiliśmy bez korzeni niestety w którymś momencie zacznie tracić igliwie. Nawet to stojące w donicy z ziemią i korzeniami też w którymś momencie pozbawimy ozdób i będzie można je gdzieś zasadzić.

Co zrobić z uschniętą choinką? Na pewno nie wyrzucać byle gdzie. Na terenie Gminy Suchy Las zostaną ustawione specjalne kontenery, do których będzie można wyćpnąć* nasze drzewko.

Kontenery zostaną podstawione W Złotnikach u zbiegu ulic Muchomorowej i Nektarowej, w Suchym Lesie przy osiedlu Poziomkowym na skrzyżowaniu ulic Malinowej i Aroniowej, a także w Biedrusku .

Nie ma jednego terminu, po którym wszystkie choinki należałoby rozebrać. Niektórzy zrobią to w święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia, inni w pierwszą niedzielę po tym święcie. Są też takie domy, gdzie świąteczne drzewko stoi aż do 2 lutego. Do tego właśnie dnia okazała choinka stoi na placu Świętego Marka w Watykanie.

Kontenery na choinki w Gminie Suchy Las będą wystawione od 8 do 10 oraz od 29 do 31 stycznia.

Można będzie drzewka dostarczyć również do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Golęczewskiej w Chludowie, gdzie zostaną one odebrane bezpłatnie. Choinki muszą być jednak bez doniczek, ozdób czy lampek.

*wyćpnąć to w gwarze poznańskiej wyrzucić

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz