Nowe Miasto POZnań

Chcieli ukraść łóżko!

Policja ujęła sprawców kradzieży  Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Kryminalni z Nowego Miasta  zatrzymali na gorącym uczynku włamywaczy – 37.letniego mężczyznę oraz jego pomocnicę okradających salom meblowy.

Policja ujęła sprawców kradzieży Foto: Komenda Wojewódzka Policji w PoznaniuPrzed północą policja uzyskała informację o osobach poruszających się po sklepie meblowym na Nowym Mieście. Patrol interwencyjny zauważył na dachu podejrzaną osobę. Natychmiast wezwano Oddział Prewencji, który zabezpieczył teren blokując potencjalnym złodziejom wszystkie możliwe drogi ucieczki.

Jak się okazało osobą stojącą na budynku był złodziej, który chwilę wcześniej włamał się do sklepu meblowego poprzez rozkręcenie blaszanego dachu. Przed zatrzymaniem zdążył wynieść w częściach łóżko  o wartości 2500 złotych.

Włamywaczem okazał się 37.latek z Poznania w przeszłości wielokrotnie notowany za kradzieże, włamania oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Na miejscu policjanci zatrzymali także pomocnicę włamywacza. To 35.letnia poznanianka, w przeszłości także notowana. W miejscu zamieszkania sprawców policjanci znaleźli inne pochodzące z kradzieży elementy meblowe.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz