CENY SIĘ ZWIJAJĄ – AKCJA SIĘ ROZWIJA :)

poznań za pół ceny  Foto:

poznań za pół cenyTe dwa, wyjątkowe dni są doskonałą zachętą dla turystów, by zawitać do Poznania. Mogą też być okazją dla poznaniaków, by poznać miejsca które znają tylko z widzenia. Zarówno goście jak i mieszkańcy aglomeracji poznańskiej mogą liczyć w wielu hotelach, restauracjach czy muzeach na 50% zniżki. Jednak podczas akcji POZNAŃ ZA PÓŁ CENY możemy liczyć nie tylko na zniżki, ale też na atrakcje turystyczne, które na co dzień są niedostępne.

Akcję POZNAŃ ZA PÓŁ CENY zorganizowano po raz pierwszy w 2008 roku. Do głównej atrakcji jaką były rabaty dodano bardzo bogaty i unikalny program turystyczny. Odwiedzający w te dni Poznań turyści mogli zobaczyć zamknięte zwykle podziemia Fary, ciekawe zakamarki Zamku Cesarskiego, czy XIX-wieczne forty, po których oprowadzani byli przez przewodników przebranych w pruskie mundury. Wszystkie te atrakcje spowodowały przybycie sporej liczby turystów. Przed restauracjami które uczestniczyły w akcji ustawiały się kolejki. Akcja została powtórzona po roku i zaczęła być kopiowana w innych miastach.

W tym roku również będzie można zwiedzić Ostrów Tumski. Turyści będą mogli zobaczyć podziemia pierwszej polskiej katedry – miejsce pochówku pierwszych polskich władców. Już teraz zapraszamy także na przechadzki na poznańskim Starym Rynku, w Dzielnicy Zamkowej, czy śladem Traktu Królewsko-Cesarskiego.

Poznań zamieni się na te dwa dni w planszę do gry. Zostanie bowiem rozegrana kolejna edycja gry miejskiej.

Nasze miasto słynie z produkcji piwa. Miłośnicy tego trunku nie będą zawiedzeni. Podczas wyprawy do  Centrum Wycieczkowego Lech będą mogli uczestniczyć w specjalnym kursie degustacji, na którym dowiedzą się jak oceniać smak, zapach, wygląd i dźwięk piwa.

W akcji POZNAŃ ZA PÓŁ CENY biorą udział HOTELE oraz RESTAURACJE, ale również muzea.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz