K U L T U R A

Central Park West wg Woody’ego Allena

Central Park West  Foto: tetar6piętro/materiały prasowe

Central Park West Foto: tetar6piętro/materiały prasoweCentral Park West, to najbardziej neurotyczna komedia Mistrza gatunku Woody’ego Allena. Groteskowe kompendium wiedzy na temat zdrady i jej pochodnych. To tu przyjaźń dwóch par przerodzi się pewnego listopadowego poranka w wojnę każdego z każdym. A powodem tej wojny stanie się niewierność jednego z małżonków.

Central Park West, to ulica Nowego Jorku, jeden z najbardziej pożądanych, najbardziej prestiżowych adresów do zamieszkania. Tu mają swoje apartamenty ci, którym w życiu udało się osiągnąć najwięcej. Właśnie tu mieszkają Madonna, Sting, Bono, Demi Moore, Diane Keaton, Steve Martin, Woody Allen … i bohaterowie naszej sztuki, państwo Riggs: Phyllis (Joanna Żółkowska), wybitna psychoanalityczka po pięćdziesiątce, kobieta władcza i błyskotliwa, oraz jej pięćdziesięciokilkuletni mąż Sam (Wojciech Wysocki), prawnik gwiazd show biznesu i obiekt westchnień wielu kobiet. Na tej samej ulicy marzyliby zamieszkać nieco młodsi przyjaciele państwa Riggs, Carol (Małgorzata Foremniak), kobieta z problemami natury psychologicznej, osobowościowej, seksuologicznej etc., etc., etc. i jej mąż Howard (Piotr Gąsowski), pisarz powieści, których nikt nie czyta, nadwrażliwiec z psychiką jeszcze bardziej skomplikowaną niż jego małżonki.

Sztukę Woody’ego Allena przełożył na polską scenę Eugeniusz Korin. Wybitny polski reżyser teatralny i filmowy, który przez wiele lat był dyrektorem Teatry Nowego w Poznaniu.

Central Park West, to druga sztuka z tryptyku „Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody’ego Allena”. Twórcy spektaklu obiecują, że będzie budziła nie mniejsze emocje i wywoływała takie same salwy śmiechu, jak jego pierwsza część „Zagraj to jeszcze raz, Sam”.

Występują: Małgorzata Foremniak, Joanna Żółkowska, Wojciech Wysocki, Piotr Gąsowski, Julia Pietrucha/Agnieszka Sienkiewicz

Spektakl będzie można zobaczyć w Sali Ziemi w najbliższy poniedziałek 11 maja o godzinie 17:30 i 20:30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz