POZnań

Cavaliada – największa impreza hippiczna

Cavaliada 2017  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Mnóstwo wrażeń, widowiskowe pokazy oraz atrakcje dla dzieci. To wszystko czeka na widzów podczas pierwszych zawodów z cyklu Cavaliada Tour, które odbędą się na terenach Międzynarodowych Targach Poznańskich od 29 listopada do 2 grudnia.

W czasie Cavaliady odbędą się m.in. Eliminacje Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w skokach przez przeszkody, Halowy Puchar Polski WKKW, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi czy Międzynarodowe Zawody w skokach przez przeszkody.

W weekend rozegra się także rywalizacja dzieci na kucach, Cavaliada Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, a w niedzielę Grand Prix Poznania o nagrodę Prezesa Banku.

Cavaliada Tour 2018/2019 oprócz Poznania odbędzie się w Lublinie, Krakowie oraz w Warszawie. To jedyny w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).

Cavaliada Tour jest jedną z najważniejszych takich imprez w Europie, zaliczaną do eliminacji Pucharu Świata – przekonują organizatorzy – zawody na Międzynarodowych Targach Poznańskich są rozgrywane od roku 1995, natomiast marka Cavaliada narodziła się w roku 2010.

W Poznaniu odbyły się wówczas zawody o randze międzynarodowej CSI-W z konkursem kwalifikacyjnym Pucharu Świata. Od 2012 roku są organizowane w Warszawie, a od 2013 także na Targach Lublin. W tym sezonie Cavaliada będzie rozgrywała się także w Krakowie. Na arenach Cavaliady zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz