Stare Miasto

Była próba kradzieży małego Jezuska!

Żłóbek na Starym Rynku  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Szopka Bożonarodzeniowa na poznańskim Starym Rynku przyciąga zwłaszcza najmłodszych gości Betlejem Poznańskiego, które rozpoczęło się oficjalnie w niedzielę. To własnie w nim leży spokojnie mały Jezus. Choć spokój jego został w nocy zakłócony.

Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że w nocy z niedzieli na poniedziałek dwóch młodych mężczyzn najpierw postanowiło zrobić sobie z nim zdjęcie. Wyciągnęli go z szopki i wykonali “selfie”. Figurka po chwili zniknęła za pazuchą jednego z nich. Być może zrobiło mu się żal, że Sam On leży tak na tym chłodzie, a może po prostu figurka mu się spodobała? Może też ulegli podszeptom czorta, który w niedzielę hasał po Starym Rynku, co udało nam się uwiecznić?

Wszystko działo się dość szybko, a w pobliżu żłóbka spacerowały dwa patrole policji – relacjonowała osoba, która zauważyła całe zdarzenie.

Nie wiemy, czy szkieły po chwili same zauważyły co się wydarzyło, czy też zostały przez kogoś poinformowane, ale dwóch mężczyzn nie odeszło z Jezuskiem zbyt daleko.

Być może warto warty jakieś zorganizować, by świętemu spokoju nikt nie zakłócał? Może społeczeństwo samo się zorganizuje w trójki społeczne by pilnować ładu i porządku? Nie można wszakże dopuścić do podobnych zdarzeń, bo kogo odwiedzać będą gzuby, gdy Jezuska na Starym zabraknie?

Informacja dotarła do nas nieoficjalnie od naszego czytelnika, ale potwierdził ją Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej. Jego relacja pokrywa się z tą, którą otrzymaliśmy.

Betlejem poznańskie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz