Aglomeracja

Był poszukiwany 6 listami gończymi – ukrywał się w lesie

Był poszukiwany 6 listami gończymi - ukrywał się w lesie  Foto: KWP  w Poznaniu

Poznaniak poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, 6 listami gończymi i nakazem doprowadzenia został właśnie zatrzymany przez szkiełów z Jeżyc. Ukrywał się w trudno dostępnym terenie i był zaskoczony, że znaleźli go tutaj policjanci.

Mężczyzny poszukiwało także bezskutecznie od 12 lat kilka poznańskich sądów i prokuratur. Ma na swoim sumieniu wiele oszustw. Kilka lat temu wyłudził od firm, z którymi chciał współpracować, niemal 800.000,00 złotych. Dodatkowo 58-latek nie płacił alimentów.

Policjanci z Jeżyc, którzy prowadzili tę sprawę, ustalili że poszukiwany może przebywać w małej wsi w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Miejsce gdzie spodziewali się spotkać poznaniaka jest położone w odludnej okolicy.

Mały domek stał w lesie na bardzo trudno dostępnym terenie i kryminalni musieli przejść przez tereny leśne, bardzo trudno dostępne i podmokłe – relacjonuje Piotr Garstka z wielkopolskiej Policji – na skraju lasu gdzie kończyła się droga dojazdowa stał mały dom, w którym zastali mężczyznę i kobietę, jego konkubinę.

Szybko potwierdziło się, że mężczyzna to poszukiwany poznaniak. Mieszkał w niepozornym domu w praktycznie bezludnej okolicy. Nie spodziewał się, że zostanie w takim miejscu znaleziony przez Policję.

Policjanci doprowadzili mężczyznę do komisariatu na Jeżycach, a następnie przejechali z nim do poznańskiego aresztu, gdzie mężczyzna odbędzie karę więzienia –  dodaje Piotr Garstka.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz