BizNews POZnań

Być jak Jobs albo Zuckerberg! Poznaniacy wiedzą!

Dice plus  Foto:

Każdego roku powstaje w Polsce tysiące nowych startupów, których pomysłodawcy marzą o sukcesie na miarę Steve’a Jobsa, Marka Zuckerberga czy Billa Gatesa. Praktyka pokazuje jednak, że z polskiego rynku znika aż 9 z 10 młodych firm. O tym, jak poprawić ten wskaźnik oraz dlaczego kluczowym momentem dla sukcesu startupów jest trzeci rok działalności, będą dyskutować w Poznaniu uczestnicy konferencji „StartUP 2+”.

Dice plusJak zmienić młody startup w prężnie działającą firmę na miarę IBM, Facebooka czy Google? Jak przekuć efekty pierwszych 2 lat działalności w rynkowy i finansowy sukces? Swoją receptą na sprawne prowadzenie biznesu podzielą się m.in. Michael Starkey, dyrektor ds. technologii IBM, Piotr Voelkel, współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX oraz Olgierd Wojtas, dyrektor sprzedaży Google Polska.

Wśród gości będą  także Łukasz Olek, laureat konkursu Ernstr&Young – Przedsiębiorca roku i twórca działającego z Poznania portalu Internetowykantor.pl oraz Patryk Strzelewicz z Game Technologies S.A., wynalazca docenionej przez firmę Apple elektronicznej kostki go gier DICE+.

Celem konferencji j„StartUP 2+” jest dyskusja i wymiana doświadczeń w zakresie działalności startupów po drugim roku działalności. Dane z rynku amerykańskiego, ale także europejskiego i polskiego, coraz częściej wskazują, że większość z nowo powstałych firm po pierwszym paśmie sukcesów nie jest przygotowanych do dalszego funkcjonowania. Często zbyt wcześnie skalują swoją działalność bądź brak im długofalowej strategii i koncepcji rozwoju produktów i usług. W gronie doświadczonych specjalistów oraz środowisk startupowych chcemy poszukać rozwiązań, które zwiększą szanse młodych startupów na rynkowy sukces – wyjaśnia dr inż. Adam Czajka, kierownik Katedry Informatyki i Komunikacji Wizualnej WSNHiD.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 23 października w siedzibie Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Wstęp jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe informacje, program imprezy oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.wsnhid.pl/startup-2.html.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz