Oborniki

Burmistrz wraca do swoich obowiązków

Tomasz Szrama  Foto: UMiG Oborniki

Tomasz Szrama po Wielkanocy wraca do pełnienia swoich obowiązków. Sąd Rejonowy w Poznaniu uchylił postanowienie o zawieszeniu go w czynnościach służbowych.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu postawiła burmistrzowi w połowie stycznia tego roku zarzut mówiący o nadużyciu uprawnień, niedopełnieniu obowiązków oraz złożenia nieprawdziwego oświadczenia w postępowaniu urzędowym. Zawiesiła także w pełnieniu obowiązków burmistrza do czasu wyjaśnienia sprawy. W czwartek, 9 kwietnia, postanowieniem Sądu Rejonowego w Poznaniu Tomasz Szrama został jednak przywrócony do pełnienia swoich obowiązków.

Bardzo się cieszę, że sprawa ta zyskała nareszcie swój pozytywny finał – podkreśla Krzysztof Nowacki, Sekretarz Gminy Oborniki – to dobra wiadomość, na którą czekaliśmy zwłaszcza teraz, w tak niełatwym dla nas wszystkich czasie.

Dodał także, że zawieszenie burmistrza spotkało się z ogromnym sprzeciwem ze strony wielu środowisk ziemi obornickiej, a o przywrócenie go do pełnienia obowiązków apelowali członkowie rad miejskiej i seniorów, sołtysi, stowarzyszenia, przedsiębiorcy i wielu mieszkańców. Gdy Prokuratura postawiła Burmistrzowi zarzuty, on sam podkreślał wtedy, że nie ma sobie nic do zarzucenia i z postawionymi zarzutami kategorycznie się nie zgadza.

Jestem burmistrzem od 2010 r. i zawsze działałem i działam zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dla dobra mieszkańców gminy Oborniki – oświadczył w styczniu – dziękuję także za liczne słowa wsparcia, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja dotychczasowa praca na stanowisku Burmistrza Obornik jest pozytywnie oceniana przez mieszkańców.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz