Pobiedziska

Budki na zimę dla kociambrów

Budki na zimę dla kociambrów  Foto: UMiG Pobiedziska

Zima to trudny czas dla zwierzaków, które nie mają stałego dachu nad głową. Los uśmiechnął się do kociambrów, które żyją w Wagowie. Specjalnie z myślą o nich zostaną tutaj ustawione budki, wykonali więźniowie Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej.

Materiały na wybudowanie tego zimowego schronienia kupiła Gmina Pobiedziska. Budki zostaną ustawione na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Wagowie, gdzie jest wiele wolno żyjących kotów.

Wybór miejsca nie był trudny, ponieważ właśnie w Wagowie mieszkają osoby opiekujące się wolno żyjącymi kotami, którym los zwierząt nie jest obojętny – wyjaśniają przedstawiciele Gminy – środki pochodzące z budżetu gminy i prywatnych osób, umożliwiły sterylizację kotów żyjących na terenie ROD.

Drewniane budki dla kotów są ocieplane. Propozycja ich wykonania złożona przez burmistrz Gminy Pobiedziska Aresztowi Śledczemu została zaakceptowana bez wahania. Teraz kociambry* znajdą w drewnianych budkach schronienie podczas mrozów.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Aresztu Śledczego ppłk Zbigniewowi Dolacie oraz kierownikowi oddziału zewnętrznego w Pobiedziskach mjr Piotrowi Zdunowskiemu za wsparcie tej inicjatywy – dodają gminni urzędnicy.

*kociambry – nawet jeśli nie znacie dobrze gwary poznańskiej, z pewnością domyśliliście się, że chodzi o koty.

Budki na zimę dla kociambrów

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Pobiedziska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz