Box Logistics Waterpolo Poznań wraca z Gliwic z medalem!

Puchar Polski 2021 Brązowy Medal  Foto: materiały prasowe

W miniony weekend zawodnicy z Poznania brali udział w Pucharze Polski 2021. Było to prawdziwe święto piłki wodnej! Do walki o podium stanęło osiem najlepszych drużyn z całej Polski!

W sobotę Poznań rozpoczął rywalizacje meczem ćwierćfinałowym, w którym pewnie pokonał drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz od początku do końca był pod kontrolą poznaniaków. Wynik końcowy to 7:11.

Pewnym zwycięstwem Box Logistics Waterpolo Poznań zapewnił sobie miejsce w półfinale , gdzie zmierzył się z aktualnym Mistrzem Polski oraz obrońcą Pucharu Polski 2020 – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom. W pierwszej części spotkanie układało się po myśli poznaniaków, co zaowocowało prowadzeniem w drugiej kwarcie meczu. Niestety trzecia i czwarta kwarta należała do drużyny z Bytomia, która z każdą kolejną minutą powiększała różnicę bramkową. Był to drugi sobotni mecz i niestety zabrakło kondycji, co na pewno spowodowane było trudnościami w przygotowania w związku z trwającą pandemią. Mecz zakończył się wygraną ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom wynikiem 7:17.

W niedzielę o godzinie 11:30 rozpoczął się mecz o 3 miejsce z bardzo silną i utytułowaną z drużyną ŁSTW OCMER z Łodzi. Od samego początku mecz udało się kontrolować. W pierwszej kwarcie nie padła żadna bramka. Obie drużyny skupiły się na grze w obronie. Dzięki doskonałej formie Bartłomieja Kowalewskiego, a także całej drużyny udało się utrzymywać prowadzenie do końca. W ostatniej kwarcie zwycięską bramkę zdobył trener i kapitan drużyny z Poznania – Tomasz Różycki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:8 i tym samym Box Logistics Waterpolo Poznań zdobyło brązowy medal.

Jestem dumny z postawy całej drużyny, która pokazała charakter i walczyła w każdym spotkaniu do końca. W meczu półfinałowym, na dwie ostatnie kwarty zabrakło nam siły na tak mocną drużynę, ale już do następnego spotkania o trzecie miejsce, przystąpiliśmy w pełnym skupieniu i ze 120% zaangażowaniem. Kapitalne spotkanie o trzecie miejsce. Pełna kontrola gry od początku do końca, choć było bardzo ciężko. Spotkały się dwie drużyny, na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczy wynik pierwszej kwarty 0:0, ale koncentracja i to, że byliśmy konsekwentni w naszych działaniach zarówno w obronie jak i w ataku przyczyniło się do tego, że mecz wygraliśmy 8:7. Jestem dumny z całej drużyny i dziękuję zarówno zawodnikom jak i wszystkim instytucją i osobom które przyczyniły się do naszego sukcesu. – mówi Tomasz Różycki

Trzecie miejsce w tak ważnym wydarzeniu jak Puchar Polski Seniorów w Piłce Wodnej, to doskonały prognostyk i sprawdzian przed zbliżająca się drugą połową sezonu. Cieszy bardzo wysoka forma zawodników i zespołu, pomimo licznych utrudnień związanych z pandemią. Z dużym optymizmem przystępujemy do treningów, w związku z nadchodzącymi rozgrywkami Ekstraklasy.

Mecz ćwierćfinałowy:

KSZO Ostrowiec Św. – Box Logistics Waterpolo Poznań 7:11(2:2, 3:4, 1:2, 1:3)

Bramki zdobyli: Igor Piecuch – 4, Jaś Oleksów – 2, Tomasz Różycki – 2, Eryk Naumowicz – 1, Michał Machniewski – 1, Kacper Ślusarczyk – 1.

Mecz półfinałowy:

Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 7:17 (3:5, 2:1, 2:5, 0:6).

Bramki zdobyli: Bartłomiej Kowalewski – 2, Jan Oleksów – 2, Kacper Ślusarczyk – 2, Eryk Naumowicz – 1.

Mecz o 3 miejsce:

ŁSTW Ocmer Łódź – Box Logistics Waterpolo Poznań 7:8 (0:0, 1:2, 3:4, 3:2)

Bramki zdobyli: Bartłomiej Kowalewski – 3, Tomasz Różycki – 2, Jan Oleksów – 2, Eryk Naumowicz – 1.

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Szkoła Pływania Fregata Swimming, a także patronów medialnych – Radio Poznań, Planeta Sportu i lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe