POZnań

Boisko przy Drodze Dębińskiej będzie miało podgrzewaną murawę

Stadion Warty Poznań  Foto: materiały prasowe / PIM

Są chętni na budowę węzła cieplnego, którego zadaniem będzie podgrzewanie murawy boiska piłkarskiego przy ul. Droga Dębińska. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert nadesłanych w postępowaniu przetargowym na prace budowlane.

Wpłynęły cztery oferty, z których jedna mieści się w założonym budżecie. Rozpoczynamy teraz analizę nadesłanych dokumentów. Docelowo wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych będzie miał 128 dni od podpisania umowy. Jeżeli procedura przetargowa przebiegnie zgodnie z planem, to jesienią węzeł cieplny będzie gotowy  – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki budowie węzła cieplnego służącego do podgrzewania murawy boisko Warty Poznań będzie mogło spełnić jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN dla obiektów, na których mecze rozgrywają kluby w najwyższych rozgrywkach piłkarskich w Polsce. Pod płytą boiska od kilku lat jest już odpowiednia instalacja, jednak dotąd nie podłączono jej do źródła ciepła.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca wybuduje wolnostojący, jednokondygnacyjny budynek węzła cieplnego, w którym zamontowane zostaną urządzenia techniczne podłączone do sieci ciepłowniczej Veolia S.A., wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz do instalacji służącej podgrzewaniu murawy. Powstanie także utwardzone przejście prowadzące do budynku.

Budowa węzła cieplnego to kolejna inwestycja w kompleks sportowy przy ul. Droga Dębińska. W ubiegłym roku boisko piłkarskie po raz pierwszy rozświetliły nowe jupitery.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz