POZnań

BMX na największej w Polsce rampie na placu Wolności

Plaża Wolności - zawody BMX (6)  Foto: POSiR

Ledwie opadły emocje po Siłowych Mistrzostwach Polski Street Workout, a na placu Wolności znów pojawiły się tłumy kibiców, dopingujących najlepszym raiderom wykonującym ewolucje na BMX-ach. Po 16 latach zawody na rampie powróciły w to miejsce za sprawą organizowanego przez poznański POSiR Pucharu Polski BMX Mini Ramp.

Specjalnie na te zawody organizatorzy sprowadzili najlepszą rampę w Polsce aż z Białegostoku. Wszystko po to, żeby uczestnicy Pucharu Polski mogli zaprezentować swoje najwyższe umiejętności. I nie zawiedli się.

Finałowe zmagania obfitowały w niezwykłe triki i ewolucje w powietrzu, które podziwiali licznie zebrani wokół rampy kibice. Do finałów obu kategorii – AMATOR i PRO – zakwalifikowało się po 12 zawodników z najwyższymi notami. Dodatkowo organizatorzy przyznali dziką kartę Robertowi Prętkowskiemu, który specjalnie na zawody przyleciał do Poznania z Londynu.

Kolejne dni Plaży Wolności Poznań 2017 będą zdominowane przez siatkówkę oraz plażową odmianę piłki ręcznej. Wstęp na wszystkie wydarzenia Plaży Wolności Poznań 2017 jest bezpłatny, a dokładny harmonogram godzinowy znaleźć można na stronie www.feniksplay.pl/

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz