Aglomeracja Śrem

Blisko pół kilograma narkotyków nie trafi na czarny rynek

Policjanci zabezpieczyli narkotyki  Foto: FB/ Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Śremscy kryminalni przechwycili blisko pół kilograma narkotyków i zatrzymali trzy osoby, które posiadały nielegalny towar. W mieszkaniach, u dwóch podejrzanych policjanci znaleźli znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Na wniosek Policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował narkotykowe trio.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop trzech mężczyzn związanych z procederem narkotykowym, którzy mieszkając w trzech różnych powiatach tworzyli siatkę powiązań i zaopatrywali się w nielegalny towar. W związku z takimi ustaleniami, w miniony czwartek, 26 sierpnia, funkcjonariusze zapukali do domu 24-letniego mieszkańca Nochowa oraz do mieszkania 27-latka z Gostynia.

U 24-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany, a u mieszkańca Gostynia prawie 350 gramów tych samych narkotyków oraz 15 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mieszkaniec Nochowa od początku tego roku wielokrotnie kupował znaczne ilości marihuany od swojego znajomego z Gostynia, któremu z kolei w tym samym czasie sprzedawał znaczne ilości amfetaminy. Dostawcą amfetaminy miał być 20-letni mieszkaniec Kórnika, którego policjanci zatrzymali w piątek, 27 sierpnia – relacjonują śremscy Policjanci.

Tego samego dnia, na wniosek Policji i prokuratury, sąd tymczasowo aresztował narkotykowe trio. 24-letni mieszkaniec Nochowa i 27-latek z Gostynia są już znani policjantom, byli wcześniej notowani i karani za przestępstwa narkotykowe. Teraz czeka ich kolejna sprawa w sądzie.

Użyte w artykule zdjęcia: FB/ Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz