POZnań

Blinkee jadą na wakacje

blinkee.city  Foto: materiały prasowe

Ze skuterów wynajmowanych na minuty będziemy mogli korzystać tylko do środy 28 listopada. Pogoda niestety coraz bardziej przeszkadza w poruszaniu się jednośladem po Poznaniu.

W zasięgu użytkowników jest już prawie 70% powierzchni miasta. Latem zeszłego roku, kiedy startował scooter-sharing w Poznaniu z wypożyczeniem skuterów, dostępnych było tylko piętnaście takich pojazdów. Te pierwsze skutery w Poznaniu zostały w całości wycofane w trakcie tego sezonu i zastąpione nowymi maszynami Blinkee 2.0, których na koniec sezonu jest w naszym mieście prawie 100.

Poznańskie skutery nie nudziły się, bo w trakcie sezonu. Łącznie pokonały odległość 248 180 km. Jakby to zestawić ze średnią odległością między Ziemią a Księżycem, która wynosi 384 400 km, to niewiele nam zostało do pokonania 🙂

Skutery znikają z ulic miasta w następnym tygodniu, tym samym zamykając sezon 2018. Powrócą wiosną 2019.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Czekamy na Wasz powrót!

    take&drive – poznańska aplikacja którą stworzyłem, aby łatwiej było znaleźć najbliższy samochód i skuter na minuty. Mamy też przystanki komunikacji miejskiej z faktycznymi czasami odjazdów (Zsynchronizowanymi z GPS)