POZnań

Bimbą do Lechickiej

Pierwsze tramwaje na trasie do Naramowic  Foto: materiały prasowe / UMP

Nie do Włodarskiej, a do Lechickiej będziemy mogli dojechać tramwajem od poniedziałku 4 października.

Wydłużenie trasy linii numer 3 możliwe jest dzięki postępującym pracom trasy tramwajowej na Naramowice. Kilka dni później zmienią także swoje trasy autobusy na liniach 167, 214, 218, 224 oraz 911.

Pierwsi pasażerowie będą mogli dojechać do nowego przystanku bimbą* linii 3 od pierwszych kursów w poniedziałek 4 października. Nowym, ale nadal tymczasowym przystankiem końcowym nie będzie już Włodarska, a Lechicka/Naramowicka.

Wzdłuż tego fragmentu trasy prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe, a w późniejszym terminie sadzona będzie nowa zieleń. Na odcinku od rozjazdów za obecnym przystankiem końcowym przy ul. Włodarskiej do okolic ul. Lechickiej tramwaje pojadą jednym torem.

Przyświecał nam wszystkim wspólny cel, czyli minimalizowanie utrudnień w kontekście planowej organizacji ruchu na ul. Lechickiej i zmian tras linii autobusowych – zaznacza Justyna Litka ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – przypominamy jednocześnie, że teren powstającej trasy to nadal plac budowy, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

*bimba – to w gwarze poznańskiej tramwaj

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz