Sport

Biegowe atrakcje na Rusałką

City Trail Poznań - bieg 3  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Cykl biegów przełajowych City Trail trwa od października. Czwarte już zawody z pięciu zaplanowanych na edycję odbędą się w najbliższą sobotę, 5 lutego. Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad jeziorem Rusałka i liczy 5 km. Zawodom dla dorosłych tradycyjnie będą towarzyszyć biegi dla dzieci na dystansach od 300 m do 2 km.

Cykl City Trail odbywa się w Poznaniu od 2010 roku. Zawody są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania.

Jednym z naszych podstawowych celów jest pokazywanie, że biegać może w zasadzie każdy i że jest to świetna forma spędzania wolnego czasu. Dlatego zachęcamy do wyjścia do lasu i spróbowania swoich sił w naszych zawodach bez względu na wiek, czy kondycję – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu. – Oczywiście nasze wydarzenia przyciągają spore grono osób trenujących – także wyczynowo. Dzięki takiej mieszance zawody są niezwykle ciekawe i emocjonujące – dodaje.

Skoro już o „ścigaczach” mowa, w trwającej edycji rozstrzygnięta jest kwestia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W trzech poprzednich biegach triumfowali Oliwia Wawrzyniak i Sebastian Nowicki, dzięki czemu zapewnili sobie wygraną w „generalce”.

Biegi City Trail odbywają się w formule grand prix, zatem do ukończenia cyklu i zdobycia pamiątkowego medalu potrzebne są trzy biegi. Zawody odbywają się według stałego harmonogramu – start biegu głównego na 5 km jest o godz. 11:00, od 9:20 rywalizują dzieci i młodzież, a biuro zawodów działa od 8:30.

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu – w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w plaży miejskiej nad jeziorem Rusałka. Ważna informacja – w czwartej i piątej serii biegów osoby, które jeszcze nie startowały w trwającej edycji mogą skorzystać z promocyjnej opłaty startowej, która wynosi 14,90 zł w przypadku rejestracji elektronicznej oraz 20 zł w dniu zawodów.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz