Aglomeracja

Biegiem z Gdańska do Berlina – przez Poznań

Trzech biegaczy: Mariusz Szeib i Daniel Wcisło z Poznania oraz Ludwig Schlereth z Halle, biegnąc na zmianę, mają zamiar pokonać całą 621 kilometrową trasę. Wspólny bieg z Gdańska do Berlina ma upamiętnić 25 lat polskiej wolności i upadku muru berlińskiego.

Freedom Charity Run rozpoczął się w środę 24 września przed Salą BHP, znajdującą się na historycznym terenie stoczni im. Lenina w Gdańsku, mieście „Solidarności”, gdzie rozpoczęły się przemiany, a zakończy, po 9 dniach zmagań – 3 października, w Berlinie. Bieg prowadzi także przez Poznań. Z uczestnikami biegu będzie można się spotkać w niedzielę, w samo południe przed Ratuszem. A kto będzie chciał, może dalej pobiec razem z uczestnikami Biegu Wolności.

Uczestnikiem może być każdy identyfikujący się z ideą wolności i solidarności, i chcący podkreślić w ten niekonwencjonalny sposób znaczenie dzisiejszej wolnej i demokratycznej Europy bez granic. Do biegu można dołączyć w dowolnym miejscu i na odcinku o dowolnej długości. Można uczestniczyć drużynowo, albo kibicować na rowerze.

Udział jest bezpłatny, ale organizatorzy apelują o dobrowolne datki na główny cel charytatywny – pomoc dla dzieci na Ukrainie. Istnieje też możliwość wykupu kilometrów sponsorskich w cenie 1km = 100 EUR. Zapisy i więcej informacji na stronie www.freedom-charity-run.com.

Bieg Wolności 2014

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz