Sport

Bieganie – pomaganie!

Sportgeneracja - Biegajmy razem  Foto: materiały prasowe

Aż 2 535 okrążeń stadionu wykonali poznaniacy w biegu sztafetowym pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Efektem 50 tys. złotych przekazane przez partnera biegu dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Św. Rocha. Dodatkowo studenci zyskają nową siłownię plenerową.

Biegajmy razemPoznański bieg był jednym z 12 odbywających się w całej Polsce. Na Golęcinie pięcioosobowe drużyny pokonywały przez godzinę okrążenia na Stadionie POSiRu.

W sumie w biegu w całym kraju wzięło udział 6 224 zawodników. Wśród nich było ponad 2 tys. uczniów szkół podstawowych. PKO Bieg Charytatywny Młodych był finałem ogólnopolskiej akcji „SportGeneracja”.

Zwycięskie szkoły w każdym mieście otrzymały środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla swoich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostały doliczone do tych pokonanych przez dorosłych zawodników. W sumie było to 32 391 okrążeń, czyli dokładnie 12 956 km. Najwięcej, bo aż 2 693 okrążenia przebiegły ekipy w Warszawie. Drugie miejsce zajął Rzeszów, a trzecie Bydgoszcz.

Najwięcej kółek wybiegała w Poznaniu, aż 52 wybiegała ekipa Lion Team Olimpia Poznań i był to rekord krajowy!

Dodatkowo organizator wydarzenia sfinansuje budowę siłowni plenerowych, w Poznaniu powstanie ona na terenie Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz