POZnań

Biegamy po Starym Browarze – wyjątkowe wydarzenie sportowe

Wyjątkowy charytatywny bieg “Miejska Mila” odbędzie się w niedzielę 19 maja w centrum handlowym Stary Browar. Trasa sztafety (5 x 1609 m) prowadzić będzie przez Park i wnętrza Browaru. Głównemu wyścigowi towarzyszą dziecięcy bieg Gzuba i rywalizacja seniorów. Inicjatorem imprezy jest zespół Pomaganie przez Bieganie, a dochód z niej wesprze podopiecznych fundacji “Dar Szpiku”.

Start w Parku, okrążenie obiektu od strony ulic Ogrodowej i Ratajczaka, wbiegnięcie na parking podziemny od strony Kościuszki, wyścig przez Pasaż, finisz na Dziedzińcu – tak będzie wyglądała trasa majowego biegu sztafetowego Miejska Mila, organizowanego przez ekipę Pomaganie przez Bieganie i Stary Browar.

Wyścig przez wnętrza centrum handlowego to niewątpliwa atrakcja dla wszystkich startujących, jednak organizatorzy podkreślają, że najważniejszy jest cel imprezy.

Otwieramy Stary Browar w niedzielę niehandlową, 
aby… pobiegać! Podjęliśmy współpracę z Pomaganie przez Bieganie nie tylko ze względu na oryginalny pomysł organizacji biegu w przestrzeni Centrum – mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Browaru. Zaraziła nas energia Jarka Skiby, który jest zdeterminowany, żeby poprzez promocję sportu i aktywnego stylu życia wspierać jedną z najważniejszych w naszym kraju organizacji charytatywnych – “Dar Szpiku”.

Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” (a wraz z nią platforma wolontariacka Drużyna Szpiku) pomaga osobom chorym na nowotwory krwi, wspiera rodziny pacjentów, promuje profilaktykę i dołączanie do grupy dawców szpiku. Stary Browar współpracuje z Fundacją już od kilku lat. Dar Szpiku regularnie wspierany jest przez uczestników Klubu Starego Browaru. W czasie wiosennej edycji Klubu specjalnie dla Fundacji zlicytowano wielkanocne zające Starego Browaru. Bieg Miejska Mila dedykowany jest najmłodszym podopiecznym Daru Szpiku – dzieciom leczonym na oddziałach onkologicznych.

Ambasadorami inicjatyw Pomaganie przez Bieganie są m.in. Kasia Bujakiewicz, Joanna Jabłczyńska i prezenter telewizyjny Bartek Jędrzejak.

Pomaganie Przez Bieganie to idealne połączenie – mówi Bartek Jędrzejak. Biegamy, sprawiając sobie przyjemność, dbając o zdrowie i jednocześnie pomagamy najbardziej potrzebującym. To tak niewiele a jednocześnie tak dużo. Zachęcam wszystkich wzięcia do udziału w tym biegu. Tym bardziej, że będzie to pierwszy w Polsce bieg po takim centrum jak Stary Browar. Będzie wesoło! – zachęca prezenter.

Bieganie stało się jednym z najpopularniejszych sportów miejskich i wiele osób właśnie tę formę aktywności wybiera jako hobby. Niezależnie od wieku i stanu wytrenowania każdy może rozpocząć przygodę 
z bieganiem – mówi Jarek Skiba, założyciel Pomaganie przez Bieganie i trener. Powodów, aby biegać jest wiele. Można trenować dla zdrowia, dla lepszego samopoczucia, dla przyjemności, dla rywalizacji 
z kolegą z pracy. Obecnie trudno jest nam wyobrazić sobie miasto, w którym nie ma nawet najmniejszej grupy entuzjastów tej dyscypliny.

W wyścigu Miejska Mila wystartują 5-osobowe sztafety, składające się minimum z 2 kobiet. Każdy zawodnik przebiegnie dystans 1609 m. Organizatorzy do startu zapraszają drużyny przyjaciół, zespoły firmowe, teamy sportowe i wszystkich fanów biegania. Zapisy nadal trwają na stronie czarnamila.pl. Głównej rywalizacji towarzyszy sztafeta Miejska Mila Senior dla 3-osobowych drużyn zawodników w wieku 60+. Ważną częścią imprezy będzie dziecięcy Bieg Gzuba. 
Najmłodsi biegacze zmierzą się z dystansem ok. 500 m. Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone medalami i upominkami od Partnerów wydarzenia.

Wyścigom Miejskiej Mili w Starym Browarze będzie towarzyszył rodzinny piknik i wiele atrakcji.

Miejska Mila – bieg sztafetowy w Starym Browarze
19 maja, niedziela, godz. 9:00

Wydarzenia towarzyszące:
Sztafeta Seniorów
Bieg Gzuba
Rodzinny piknik

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / JakubWittchen.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz