Sport

Bieg 4 Żywiołów

Bieg 4 żywiołów  Foto: materiały prasowe

Impreza sportowa składa się 4 różnych biegów. Każdy z nich inspirowany jest innym żywiołem:

– Bieg Ziemi (20 maja 2017, Warszawa)
– Bieg Wody (17 czerwca, 2017, Ustka)
– Bieg Powietrza (5 sierpnia, 2017, Poznań)
– Bieg Ognia (9 Września 2017, Warszawa).

Naturalne ukształtowanie terenu nie jest klasyfikowane jako przeszkoda. Na każdym z czterech biegów wszystkie przeszkody są projektowane oraz budowane przez organizatorów. Na dystansach ok. 7 kilometrów jest ich aż 50 – jest to największa liczba przeszkód na tym dystansie w Polsce. Ponadto, każdy bieg odwołuje się do innego żywiołu – Bieg Ziemi, Wody, Powietrza i Ognia. Większość przeszkód jest zatem ściśle powiązana z tematyką imprezy. Ścianki, opony i zasieki, oczywiście też będą, jednak organizatorzy mają pomysły również na zupełnie nowe przeszkody.

Gwarancją jakości biegów jest przynależność do OCR Polska i OCR TOP Liga. Ponadto na trasie stworzone zostaną odcinki specjalne, do wyboru dla każdego biegającego. Organizatorzy przewidzieli podział klasyfikacji grupowej z podziałem na grupy: męskie, żeńskie i mieszane. Każda z tych grup ma szansę na medale w swojej kategorii.

Biegi organizowane są w czterech miastach na terenie kraju tak, aby dać szansę każdemu biegaczowi na podjęcie wyzwania. Brane są również pod uwagę warunki, adekwatne do tematyki biegów. Stąd na Bieg Powietrza, wybrano lotnisko pod Poznaniem, a na Bieg Wody – bunkry w Ustce.

Dokoła biegu powstaje całe miasteczko eventowe, którego rolą jest zapewnienie rozrywki, wszystkim osobom towarzyszącym biegaczom. Zorganizowana będzie strefa gastronomiczna, strefa chillout, oraz bezpłatna strefa animacyjna dla dzieci, w której dzieci zostaną pod opieką profesjonalnych animatorów.

Przy każdym z biegów (wyłączając nocny – Bieg Ziemi) zorganizowany jest bieg dla dzieci – 4RUN Kids, który jest próbą zaszczepienia pasji do biegania, już u najmłodszych. Bieg dla dzieci to trzy tory z przeszkodami, dostosowanymi do wieku. Każda grupa wiekowa będzie miała możliwość wykazania się wśród swoich rówieśników i zdobycia miejsca na podium.

4RUN to nie tylko ekstremalna przygoda. To starcie z samym sobą. Żywioły symbolizują przeszkody, jakie na co dzień musi pokonać każdy z nas. Uczestnictwo w takiej imprezie wzmacnia poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły. Dlatego warto wziąć w niej udziału, choćby po to, by przekonać się, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Zapisy już trwają. Więcej informacji na stronie biegu: www.bieg4zywiolow.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz