Aglomeracja

Biało, ślisko w całej metropolii

Piaskarki stoją w korkach  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Zima dała o sobie znać już w nocy. Pierwszy śnieg i towarzyszące mu nieco silniejsze podmuchy wiatru pojawiły się jeszcze przed 4:00. Mogło to być dla wielu zaskoczeniem, bo nie było żadnych oficjalnych ostrzeżeń przed taką aurą.

Można odnieść wrażenie, że zaskoczeni taką sytuacją są nie tylko kierowcy, ale również część służb odpowiadających za stan dróg. Większość ulic i dróg jest śliska. Kierowcy powinni jechać bardzo ostrożnie. Tempo jazdy podczas porannych godzin szczytu komunikacyjnego przy takiej aurze nie jest zbyt duże. W wielu miejscach stracimy dodatkowe minuty jadąc do celu.

Niestety doszło już do kilku  stłuczek i wypadków między innymi na ulicach Naramowickiej gdzie dachował samochód, czy Św. Wawrzyńca. Tutaj na pasie w kierunku ul. Dąbrowskiego doszło nawet do dwóch wypadków. W jednym zderzyły się opel i bmw, a w drugi, mercedes i volkswagen. W tych wypadkach ranne zostały 3 osoby.

Jest też dużo drobnych kolizji. Należy pamiętać, że droga hamowani może być dzisiaj dłuższa. Jeśli zabraknie zdrowego rozsądku mogą nie pomóc opony zimowe i systemy wspierające jazdę w trudnych warunkach. Pamiętać o tym powinni także piesi.

Zakorkowanych ulic w Poznaniu nie ma nawet co wyliczać, bo jest ich bardzo dużo. Trzeba się z tym liczyć nie tylko przed południem.

Jeśli będziemy ostrożni będziemy mogli powiedzieć, że:

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm, lepszyPOZNAN / TD

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz