K U L T U R A

Białe Bzy – poezja ludowa – Dom Tramwajarza

Witold Roy Zalewski  Foto: FB / WitoldRoyZalewski

Koncert projektu Białe Bzy. Poezja ludowa odbędzie się w Sali Amarantowej w Domu Tramwajarza w piątek, 19 listopada o godzinie 20:00.

Projekt zrodził się z fascynacji ludową poezją i poszukiwania zawartej w niej muzyki. Teksty poetek i poetów polskiej wsi zyskały oprawę muzyczną z pogranicza muzyki tradycyjnej i etno-jazzu.

Witold Roy Zalewski to śpiewak, muzykant i badacz tradycyjnej muzyki tradycyjnej skomponował melodie do wybranych przez siebie wierszy wiejskich poetek i poetów. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstało ponad 20 piosenek, a wybór tekstów został dokonany z blisko tysiąca utworów od XIX w. do współczesności. Autorami słów są m.in: Jan Pocek, Elżbieta Daniszewska, Zofia Sulikowska, Józef Małek, Stanisław Harla. W ich tekstach znajdzie się zarówno ciszę poranka, jak i zgiełk cywilizacji, radość, smutek, tęsknotę i uniesienie.

Zespół tworzą muzycy związani z poznańskim środowiskiem muzycznym. W aranżacjach odnosi się zarówno do polskiej muzyki tradycyjnej, jak i do wielu nurtów muzyki świata i jazzu. Zawsze punktem wyjścia dla muzyki jest zachwyt nad światem opisanym w poezji.

Zespół wystąpi w składzie:
Witold Roy Zalewski – akordeon, śpiew
Dariusz Brodowski – gitary
Michał Giżycki – klarnet basowy
Mieszko Łowżył – zestaw perkusyjny
Flavio Gullotta – kontrabas

Białe Bzy – poezja ludowa

Sala Amarantowa – Dom Tramwajarza
piątek, 19 listopada, godzina 20:00

Bilety w cenie:
25 zł przedsprzedaż
30 zł w dniu koncertu

Użyte w artykule zdjęcia: FB / WitoldRoyZalewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz