Stare Miasto

Bezpieczna Starówka?

Przystanek Wrocławska 3.07 godzina 21:00  Foto: news@lepszypoznan.pl

Przystanek Wrocławska 3.07 godzina 21:00 Foto: news@lepszypoznan.plOd kwietnia w okolicach Starego Rynku jest więcej patroli. Czy dzięki temu czujemy się bezpiecznie? Czy faktycznie coś się poprawiło?

Jak informują policjanci, w ostatni weekend prowadzili działania prewencyjne w obrębie Starego Rynku. Były one ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa ludziom przebywającym w centrum, a także na reagowanie wobec osób zakłócających porządek publiczny i łamiący prawo. Brało w nich udział 71 funkcjonariuszy. Podczas wszystkich służb zostało wylegitymowanych 345 osób i skontrolowano 32 pojazdy. Policjanci nałożyli 78 mandatów, związanych z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Wobec 4 osób sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. Przeprowadzono 51 interwencji zgłoszonych przez dyżurnego, jak i z własnej inicjatywy. Mundurowi zatrzymali 1 sprawcę przestępstwa na gorącym uczynku.

Maciej Święcichowski z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji przypomina, że na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze obecny jest radiowóz, do którego możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że Starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach. Samo nagranie z monitoringu stanowi również dowód w sądzie. Dobrej zabawie i spokojnemu wypoczynkowi powinien towarzyszyć zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz