Murowana Goślina

Bez prawa jazdy uciekał kradzionym samochodem

Policja / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policjanci z Czerwonaka zatrzymali po pościgu 21-letniego mieszkańca Murowanej Gośliny. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo nie posiadał prawa jazdy. Ucieczka zakończyła się na przydrożnym słupie, a auto, którym jechał mężczyzna pochodziło z kradzieży.

Bez prawa jazdy uciekał kradzionym samochodemWe wtorek po północy policjanci z Czerwonaka podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej opla astrę. Kiedy włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe radiowozu, kierowca zignorował polecenia, przyspieszył i zaczął uciekać.

Po dojechaniu do miejscowości Potasze kierowa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup, następnie z dwójką pasażerów po wydostaniu się z auta zaczął uciekać. Chwilę później cała trojka została przez zatrzymana przez policjantów.

Mężczyzna i jego pasażerowie to mieszkańcy Murowanej Gośliny w wieku od 17 do 21 lat. Jak się okazało kierowca nie posiadał prawa jazdy, które wcześniej zostało mu zatrzymane, a Sąd wydał wobec niego orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdów – informuje Patrycja Banaszak z biura prasowego wielkopolskiej Policji.

Samochód, który prowadził zatrzymany mężczyzna pochodzi z kradzieży, do której doszło na poznańskim Piątkowie pod koniec stycznia br. W chwili obecnej policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ wyjaśniają w jaki sposób 21-latek wszedł w jego posiadanie.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz