POZnań

Będzie wreszcie przejście na dworzec!

Najkrótsza droga na dworzec  Foto: facebook / Prawo do Miasta

Walka o przejście dla pieszych na poznański dworzec wreszcie zakończona sukcesem. Pasażerowie będą mieli krótszą drogę jeszcze w październiku.

Były protesty, słano petycje, przekonywano, analizowano… Nie było zrozumienia urzędników dla pomysłu wytyczenia najkrótszej drogi między dworcem, a przystankiem tramwajowym. Ale były wybory, a podczas kampanii obietnice, że “się da”. Te obietnice właśnie zaczynają się materializować.

Umowa na “Budowę przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej w Poznaniu” została właśnie podpisana. Prace mają się rozpocząć 15 września i potrwają do końca października. Przed rozpoczęciem prac konieczne jest jeszcze uzyskanie wymaganych zgód i uzgodnień dotyczących m.in. zajęcia pasa drogowego czy tymczasowej organizacji ruchu.

Największy wkład i wysiłek w wywalczenie takiego właśnie rozwiązania włożyło Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. Postulowało ono także, by poszerzyć chodnik kosztem pozostałych fragmentów jezdni, gdzie zaprojektowano granitowe lub kamienne opaski.

Wniosek ten zostanie ponownie rozpatrzony na etapie wykonywania robót budowlanych – wyjaśnia Hanna Surma z Urzędu Miasta – należy jednak zastrzec, że realizacja postulatu SIdP jest uwarunkowana możliwościami technicznymi, np. mocowaniem barier sprężystych czy kwestiami bezpieczeństwa, jak np. widoczność.

Gdy przejście będzie już gotowe droga z bimby na banę (lub odwrotnie) będzie znacznie niż teraz krótsza i nie będzie trzeba pokonywać przejścia podziemnego. Dla większego bezpieczeństwa zamontowana zostanie także sygnalizacja świetlna.

Koszt budowy nowego przejścia to 426.072,00 złotych.

Czyli… transparent można wyprowadzić! 😉

"Kr**a mać!" przeciwko niefunkcjonalności ZCK - Poznań 8.10.2013 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz