Antoninek

Będzie tu (wreszcie!) asfaltowa ulica

Ulica Miłowita - 21.11.2020  Foto: lepszyPOZNAN.pl / S9+

To jedna z pierwszych poznańskich ulic, którą widzą osoby wjeżdżające do naszego miasta baną od wschodu. Nie jest to zbyt dobra wizytówka, ale to ma się wkrótce zmienić.

Ulica Miłowita w Antoninku już niedługo przestanie być drogą gruntową i zostanie pokryta asfaltową nawierzchnią. Został już ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tej drogowej inwestycji. 

Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Mścibora do ul. Leszka. Wybudowana będzie tutaj asfaltowa, dwukierunkowa jezdnia o szerokości 6 metrów, z chodnikiem z płytek  betonowych po południowej stronie. Z kostki betonowej zbudowane zostaną także zjazdy do posesji oraz progi zwalniające na jezdni.

W ramach inwestycji poddany renowacji zostanie istniejący kanał deszczowy, na którym powstaną studnie rewizyjne. Zaplanowano również budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót, ich odbiory i wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ul. Miłowita będzie miał maksymalnie 180 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 7 grudnia.

ul. Miłowita, Antoninek Foto: Google Street View
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz